0
1696

PRVA NOGOMETNA LIGA SREDIŠTE ISTOK – JUNIORI

ĐAKOVO CROATIA – ELEKTRA 3:2 (0:1)

Đakovo – Stadion Đakovo. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Ivkić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Petar Mihelić (7.), 0:2 Dominik Kovačić (62.), 1:2 David Ivić (65.), 2:2 Karlo Ljulj (70.), 3:2 Karlo Ljulj (88.).

ĐAKOVO CROATIA: Josip Sitar, Luka Vuletić (73. Vilim Kiš), Luka Sučić, Denis Zirn, Marin Marjanović, Marko Đelagić, Ivan Vitman, David Ivić, Karlo Ljulj, Marin Zrakić, Marko Katilović (46. David Šušak). Trener: Stjepan Barišić.

ELEKTRA: Josip Zorbaz, Luka Vučko, Ivan Čutura, Dino Damjanović, Petar Korov, Andre Požganin, Petar Milović, Marko Maksimović, Petar Mihelić (46. Jan Jerbić), Dominik Kovačić, Jurica Šimić. Trener: Dražen Jkašetić.

Da juniorski nogomet može ponuditi odličnu utakmicu potvrdili su nogometaši Đakovo Croatije i Elektre koji su se sastali u 19. kolu Prve nogometne lige Središte Istok.

Već u ranaoj fazi utakmice točnije u sedmoj minuti gosti su golom Petra Milovića došli u vodstvo 1:0. Taj gol presjekao je domaće igrače koji nikako nisu uspjeli povezati svoje redove i opasnije zaprijetiti protivničkome golmanu Josipu Zorbazu (bio član Đakovo Croatije). Utakmica se manje-više odvijala na sredini terena tako da su na odmor obje momčadi otišle s minimalnim gostujućim vodstvom.

Da su Osječani opasni potvrdili su u 62. minuti kada su iz jedne smišljene akcije došli do drugoga gola. Strijelac je bio Dominik Kovačić. I kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda, đakovački juniori krenuli su na sve ili ništa i do kraja utakmice postigli tri pogotka za preokret rezultata i domaću pobjedu. U 65. minuti  David Ivić smanjuje rezultat na 1:2 da bi se u završnici susreta „probudio“ Karljo Ljulj i s dva pogotka napravio preokret. Posebno je bio dojmljiv drugi pogodak u 70. minuti kada je Ljulj izveo slobodan udarac s tridesetak metara od protivničkoga gola. Lopta kao da je imala navigaciju: završila je u samim rašljama nemoćnoga osječkoga golmana koji ju je samo ispratio pogledom. Ovakvi golovi rijetko se viđaju i na utakmicama viših pa čak i europskih  liga. Ovim potezom Ljulj je pokazao zašto je jedan od najpotentnijih mladih igrača Slavonije i Baranje. A da dojam bude cjelovit, pobrinuo se Ljulj u 88. minuti kada je solo akcijom postigao svoju drugi, đakovački treći pogodak za konačnu pobjedu 3:2. Osječani odlični, Đakovčani fenomenalni u posljednjih pola sata igre.