0
946

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – SLAVONIJA 1:0 (0:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Luka Vidak (Osijek) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelci: 1:0 Prijić (65.).

ZRINSKI (J):Pintarić, Ćubel, Moises (63. Knežević), Horvat, Vrdoljak, Šinko, Severović (46. Prijić), Mendeš (89. Majdiš), Lišnić (46. Dos Santos), Begović, Maganjić (46. Matković). Trener: Josip Milardović.

SLAVONIJA: Vasić, Ivan Antunović, Dupor (73. Martinović), Plešić (85. Solić), Jagodić, Marčetić, Karlo Antunović (Matej Peharda), Janček, Dino Bognar, Ivan Peharda, Božić, Trener: Dalibor Bognar.

Svi su u najavi utakmice predviđali tešku i neizvjesnu utakmicu u kojoj će detalji odlučivati o pobjedniku. I upravo je tako i bilo. Trener Josip Milardović ima uvijek spremne „jockere“ iz rukava koji su spremni riješiti utakmicu. A to je u utakmici protiv Slavonije bio Igor Prijić, vrsni strijelac koji je iskoristio solo akciju Mirana Horvata i pravovremenu asistenciju koja ga je dovela u situaciju iz koje on rijetko promašuje. Na sreću Jurjevčana njegov udarac završio je u lijevom donjem kutu Vasićeve mreže. Bio je to ključni trenutak utakmice koji je Zrinskome donio nova tri boda i očuvanje drugoga mjesta sa samo jednim bodom zaostatka iza Vukovaraca.

Domaći trener Milardović morao je početnu postavu početi bez ozlijeđenoga Ulma i požutjeloga Blagojevića tako da je su starteri bili Lišnić i Maganjić. Ova dvojica igrača vidno su nedostajala u igri jurjevske momčadi jer u prvih 45 minuta domaćini su preskakali igru, pokušavali dugim loptama doći do gola, ali obrana Slavonije bila je na mjestu. Osim toga, Požežani su odigrali čvrsto ne dopuštajući domaćinu da razvije svoju igru: posebice su pozornost posvetili sredini terena gdje su uspjeli neutralizirati Horvata i Mendeša. Gosti su prvi zaprijetili u petoj minuti kada je Ivan Antunović po desnoj strani pobjegao Ćubelu i ubacio loptu u jurjevski peterac. No, nitko od napadača nije pratio akciju svoga veznjaka Prvi udarac u okvir gola gosti su ostvarili u 30. minuti kada je, nakon pogrješke Moisesa, lopta došla do Antunovića koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali ravno u golmana Pintarića.

Domaćini su pokušavali ubačajima sa strane, ali nije bilo udaraca u okvir gola. Najopasniju priliku domaćini su imali u 38. minuti kada je Vrdoljak izveo slobodan udarac iskosa s desne strane. Direktno je gađao gol, ali lopta je završila tik iznad prečke. U 41. minuti Antunović iskosa s desne stran ubacuje loptu na prvu vranicu. Karlo Antunović glavom puca, ali pored gola. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka.

U nastavku utakmice trener domaćih Josip Milardović u igru je uveo trojicu igrača: Matkovića, Dos Santosa i Prijića. I to se pokazalo kao odličan potez jer igra Zrinskoga poprimila je pritisak prema naprijed i puno opasnije prilike nego u prvom poluvremenu.

U nekoliko ubacivanja Stipe Vrdoljaka jurjevski napadači bili su blizu realizacije. Te situacije nagovijestile su i pogodak. U 65. minuti dvojac Horvat – Prijić riješio je pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice, gosti su se otvorili, ali obrana Zrinskoga na čelu s Ćubelom i Begovićem bila je na visini zadatka. Niti jednom nisu dopustili gostujućim napadačima da ugroze Pintarića.

Ovo je četvrta uzastopna pobjeda ovoga proljeća. Jurjevčani su drugi s 51 bodom, bod više ima Vukovar 1991. Vodeći dvojac iskoristio je poraz Belišća u Novoj Gradiški i sada trećeplasiranoj momčadi bježe pet odnosno četiri boda. U srijedu se nastavlja prvenstvo utakmicama 22. kola. Slijedi veliki lokalni derbi: nogometaši Zrinskoga gostuju u Đakovu gdje ih očekuju Đakovo Croatia. Utakmica se igra u 15:30 sati na Stadionu Đakovo.