0
1689

SLOGA BOLJA OD ŠOKADIJE

SLOGA – ŠOKADIJA 3:2 (2:1)

Kortina – Igralište Koritna. Strijelci: 0:1 Štefančić (1.), 1:1 Česir, 2:1 Pačarić, 2:2 Štefančić, 3:2 Marčičević.

ŠOKADIJA: Validžić, Josipović, Maršić, Bjelobrk, Jakobović, Matić, Mato Damjanović, Zmaić, Milinović, Štefančić, Mesić. (Još su igrali: Šen, Mandarić, Martinović, Bilić, Josip Damjanović, Mašić, A. Damjanović, Antunović i Andrić). Trener: Domagoj Vragolović.

SLOGA: Drenjančević, Suvala, Ljubić, Kovačević, Vidić, Dubravac, Zetović, Radak, Pačarić, Marčičević. Česir. (Još su igrali: Penava, Nikola Josipović, Kovač, Jurjević, D Jozipović, Romac).

Trener Domagoj Vragolović doveo je kao trener momčad Šokadije u Koritnu gdje ga vežu lijepe uspomene na svoje trenerske početke. No, Korićani nisu imali nimalo razumijevanja za svoga bivšega trenera jer su upisali pobjedu.

Podosta neravan teren otežavao je igru objema momčadima, ali i pomogao kod postizanja golova. Već u prvoj minuti Štefančić je s 25 metara, lopta je neočekivano odskočila i prevarila domaćega golmana. Domaćini su iskoristili nekoliko pogrješaka gostujućih igrača i došli su izjednačenja. Najprije je golman Validžić loše ispucao loptu, vezni red nije uspio izbiti loptu, a Dubravac proigrava Dinu Česira koji šalje loptu u strizivojnsku mrežu. Do kraja prvoga poluvremena Šokadija ima veći posjed lopte uz nekoliko udaraca izvan kaznenoga prostora. Najbolje prilike imali su Milinović i Mato Damjanović, ali domaći golman Drenjančević odlično je obranio oba udarca. Domaćini su svoje napade usmjerili na desnu stranu gdje je bio opasan dvojac Maričičević – Vidić koji je stalno prijetio gostujućem vrataru. Domaćini su poveli 2:1 Maričević je ubacio loptu, golman Validžić kratko je  odbija do Davida Pačarića koji glavom pogađa gostujuću mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su imali veći posjed lopte, terensku inicijativu, a nogometaši Sloge igraju na kontranapade. Mašić dva puta izlazi sam pred domaćega golmana, ali ne uspijeva zabiti pogodak. Bolju igru gosti su pretvorili u izjednačenje. Štefančić je snažno pucao sa 18 metara, a lopta odlazi pored domaćega vratara. U završnici utakmice Sloga je iz kontre došla do vodstva i pobjede. Dubravac je proigrao Marčičevića koji sam izlazi pred golmana Šena i mirno šalje loptu u mrežu. Gosti su imali posljednju priliku za izjednačenje, ali Mašićev udarac brani domaći vratar.