Granitna obrana ključ đakovačke pobjede!

METALAC – ĐAKOVO 23:27 (9:16)

Zagreb – Sportska dvorana Kutija Šibica. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek). Delegat: Bruno Androš (Osijek).

METALAC: Fodeč, Brzica 2, Plantarić 2, Semren 5, Turkalj 2, Konforta, Petrović 1, Matoić 4, Pandža 1, Varović, Samohodaj 3, Drinovac 3, Muslim. Trener: Renato Derković.

ĐAKOVO: Žganjer 1, Jarčević 2, Cickai 4, Tomašević 3, Mandarić 4, Šaravanja 1, Rinčić, Klepo 2, Kolar, Ćurić 1, Kovačević 1, Šakić, Pavlović 2, Goluža, Matačić 5, Antunović 1. Trener: Domagoj Perlić.

Đakovčani se jako dobro sjećaju svoje prve domaće utakmice u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever koju su odigrali upravo protiv zagrebačkoga Metalca u kojoj su osvojili svoj prvi bod. Na uzvratnu utakmicu u Zagreb đakovački su rukometaši krenuli puni samopouzdanja kojime ih je napunila pobjeda protiv Čakovca. I na najbolji mogući način odgovorili su svojim domaćinima. U kratkoj izjavi nakon utakmice vidno zadovoljni đakovački trener Domagoj Perlić izjavio je: „Ubili“ smo ih obranom što potvrđuje i činjenica da su domaćini u prvih pola sata postigli samo devet golova. Krešimir Klepo bio je ključni čovjek u obrani koji je bio veliki motivator, ali i tvrd i gust u obrani. A ono malo situacija koje su domaćini imali, zaustavljao je danas izuzetno raspoloženi golman Kolar. U napadu smo bili strpljivi i čekali smo pukotine u njihovoj obrani. Jednostavno, bili smo daleko bolji i zasluženo smo pobijedili. Rekao bih da je ovo bila momčadska pobjeda u kojoj je svaki pojedinac dao veliki doprinos“.

Uraganski su Đakovčani otvorili utakmicu: u petoj minuti s dva gola Luke Cickaija i Jednim Jarčevića poveli su 3:0 i to vodstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. U desetoj minuti na semaforu je bilo 7:2, u 15. plus 6 (10:4) da bi najvećih sedam golova prednosti imali u četiri navrata (12:5; 13:6, 14:7 i 15:8). Na odmor su Đakovčani otišli s vodstvo 16:9. Spomenutim strijelcima priključili su se i Luka Matačić sa četiri gola te Roko Mandarić s tri gola.

U nastavku utakmice Đakovčani su još jače stisnuli i u 36. minuti povećali prednost na 19:11 čime je utakmica bila riješena. Domaćini su se predali, a đakovački rukometaši mirno su priveli utakmicu kraju.

S nova dva boda Đakovčani sada imaju 13 i popeli su se na osmo mjesto. A priliku za novo slavlje Đakovčani će imati sljedeće subota kada u Đakovu u 16. kolu gostuje Virovitica-Viro.