0
1659

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

VINOGRADAR – DRAČICE 1:1 (1:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Sudac: Hrvoje Pavličić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Nikica Deri (Gorjani). Strijelci: 1:0 Brajković (8.), 1:1 Domagoj Krizmanić (90. – 11 m).

VINOGRADAR: Kovačević, Dražen Fehir, Hamzić, Grgačević, Brajković, Kolarik, Kerovec, Josip Fehir, Premužić, Zdravko Fehir, Lucijak (68. Getoš). Trener: Dražen Fehir.

DRAČICE: Čolić, Tadić, Degmečić, Petar Andričić, Duvnjak, Đurđević (72. Sivrić), Lovrić, Vragolović (63. Kušević), Marko Andričić (50. Šarčević), Habada, Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

Statistika je kažu čudna stvar, a upravo se ona potvrdila u susretu Vinogradara i Dračica. Naime, Dračičani su cijelu polusezonu odigrali gotovo bez pogrješke, ali su zato u Mandićevcu odigrali jednu od svojih slabijih utakmica. Doduše, neravan teren nije dopuštao baš previše kombinatorike, ali i domaćinima treba priznati veliku borbenost i želju da i u ovoj utakmici nastave niz nepobjedivosti. Dračičani su, osim toga, nastupili bez Zvonimira Nikolića, nominalno najboljega napadača, ali i u igri je samo 50 minuta proveo Marko Andričić koji je u utakmicu krenuo ozlijeđen. Nedostatak njih dvojice očitovao se u činjenici da gosti nisu mogli zadržati loptu u napadačkim akcijama. Dračičani nikako nisu mogli organizirati svoje napade, pravili su puno tehničkih pogrješaka, posebice u posljednjem pasu što je koristila domaća obrana i s lakoćom otklanjala svaku opasnost pred svojim golom.

U prvih dvadeset minuta „vinogradari“ su bili bolji i već tada su mogli riješiti pitanje pobjednika. U drugoj minuti stopostotnu priliku propustio je Stablek Brajković koji je izašao sam pred golmana Ćolića. Prizemni udarac spasio je dračički golman. U osmoj minuti domaćini su slavili. Dražen Fehir uputio je dugu loptu prema Stableku Brajkoviću, dračički stoper Duvnjak promašio je loptu čime je prevario svoga golmana. Domaći napadač nije imao težak zadatak, poslao je loptu u praznu mrežu. U 15. minuti Antonio Kerovec uputio je pravu bombu s 30 metara, golman Ćolić uspio je vršcima prstiju dirati loptu što je bilo dovoljno da se lopta zaustavi na stativi. Nakon toga, inicijativa domaćina je splasnula, a igra se preselila na sredinu terena gdje niti jedna momčad više nije imala izglednijih prilika.

U drugom dijelu domaćini su se opredijelili za obranu svoga gola, a Dračičani su preuzeli terensku inicijativu želeći što prije doći do izjednačenja. Međutim, njihove akcije završavale su najčešće na tridesetak metara od protivničkoga gola ili bi ubacivanja u kazneni prostor bio lak plijen domaće obrane. U 75. minuti došlo je do spornoga trenutka u kojemu su gosti bili poprilično ljuti na glavnoga suca Hrvoja Pavličića i pomoćnika Nikicu Derija. Naime, akcija je krenula po desnoj strani, Tadić je ubacio loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Domagoj Krizmanić.

Njegov udarac, po mišljenju gostiju, prešao je gol liniju domaćega gola, ali pomoćni sudac nije reagirao, a glavni sudac Pavličić nije priznao pogodak. Gotovo pet minuta trajali su pregovori, ali rezultat se nije promijenio. U posljednjih petnaest minuta Dračičani su imali terensku inicijativu, a domaćini su se zdušno branili izbacujući lopte najčešće prema Antoniju Kerovcu koji je uspješno čuvao loptu i pokazao svoje nogometno znanje.

I kada se činilo da će bodovi ostati u Mandićevcu, u 90. minuti sudac Pavličić dosudio je kazneni udarac za Dračice. Ubačena je lopta u kazneni prostor, na tri metra od gola našao se Domagoj Krizmanić, nije uspio uputiti loptu u gol, pri tome pada na travnjak, a sudac Pavličić pokazao je na bijelu točku. Naravno, sada su domaćini protestirali jer nisu vidjeli kontakt njihova braniča i dračičkoga napadača. No, sam Domagoj Krizmanić uspješno je realizirao kazneni udarac. Tako je utakmica završila bez pobjednika, a obje momčadi, uz osvojeni bod, iskazale su nezadovoljstvo sudačkim odlukama.

Tako su se Dračičani u posljednjim trenutcima utakmice spasili poraza i završili jesenski dio prvenstva na prvom mjestu s 35 bodova. I zaključit ćemo, potpuno zasluženo postali jesenski prvaci što je proslavljeno prigodnom bakljadom. A Madnićevčani se mogu pohvaliti da su i protiv vodeće momčadi potvrdili statut nepobjedivosti na domaćem terenu.

Za Vinogradar prvenstvo još nije završeno jer ih u nedjelju očekuje zaostala utakmica protiv još jednoga kluba iz samoga vrta. U Mandićevac dolazi drugoplasirani Polet.