0
1700

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

VINOGRADAR – JEDINSTVO 4:3 (1:1)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci. 1:0 Dražen Fehir (25.), 1:1 Bronzović (40.), 2:1 Josip Fehir (49.), 2:2 Antonio Paradžik (56.), 2:3 Lukić (68.), 3:3 Kerovec (84.), 4:3 Josip Fehir (88.).

VINOGRADAR: Kovačević, Dražen Fehir, Hamzić (30. Šakota), Grgačević, Brajković (63. Živković), Kerovec, Josip Fehir, Toman, Antun Labak (11. Kolarik), Premužić, Zdravko Fehir.

JEDINSTVO: Primorac, Kristijan Kramarić (63. Josip Kramarić), Drenjanac, Antonio Paradžik, tribuljak, Lozančić, Silvio Vočanec, Dalibor Paradžik, Bronzović, Matković, Lukić.

Odličnu nogometnu predstavu, po pravom jesenskom sunčanom danu, vidjeli su gledatelji u Mandićevcu gdje su se sastale dvije napadački raspoložene momčadi. Utakmica lijepih poteza i golova, puna preokreta… U takvim odnosima nešto bolje su se snašli domaćini iako i gostima treba čestitati jer su igrali otvoreno i mogli su i oni slaviti. Ali, takav je nogomet…

Nogometaši Vinogradara na početku utakmice ostali su bez ozlijeđenoga Antuna Labaka koji je u 11. minuti zbog ozljede morao napustiti utakmicu. Nakon početnoga ispitivanja snaga, domaćini su u 25. minuti došli u vodstvo. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Dražen Fehir, lopta je prošla kroz šumu nogu i iznenadila golmana Primorca. U 30. minuti „vinogradari“ su ostali bez još jednoga igrača: ozlijeđenoga Matea Hamzića zamijenio je Josip Šakota. Gosti su izjednačili u 40. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Gorana Matkovića koji glavom odigrava Bronzovića. Gostujućem napadaču nije bilo teško s tri metra zatresti domaću mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom nastavka ponovo su se radovali domaćini. Gabrijel Grgačević ubacio je loptu s desne strane, lopta je iz ruku ispala forkuševačkom golmanu, na pravom se mjestu našao Josip Fehir koji s osam metara pogađa suprotni kut. Domaćini su pokušavali što prije riješiti pitanje pobjednika, ali gosti su u 56. minuti izjednačili na 2:2. Gosti su u kontri izbacili Antonija Paadžika koji se sam našao pred golmanom Kovačevićem. Mirno je poslao loptu pored domaćega golmana. Gosti su u 68. minuti iskoristili još jednu kontru. Gostujući napadač pucao je s tridesetak metara, lopta je pogodila prečku i odbila se do Ivice Lukića koji pogađa praznu mrežu. Međutim, domaćini su brzo skupili glave i krenuli prema protivničkom golu. U 84. minuti srušen je Dražen Fehir, a slobodan udarac izveo je Josip Fehir. Lopta pogađa spojnicu, a Mihael Živković prosljeđuje do Antonija Kerovca koji u trku pogađa mrežu. U 80. minuti domaćini su mogli do vodstva, ali udarac Kerovca s ruba kaznenoga prostora završio je preko gola. I gosti su imali priliku doći do vodstva, ali „vinogradare“ je spasila stativa. I kada se činilo da će doći do podjele bodova, što bi prema viđenom možda i bilo najrealnije, domaćinima se ukazao Josip Fehir. U 88. minuti Zdravko Fehir loptom je prebacio cijelu forkuševačku obranu, na pravom se mjestu našao Josip Fehir koji se ogradio i s desetak metara iskosa pogodio lijevi donji kut gostujuće mreže.

U ovoj odličnoj nogometnoj predstavi sreća je bila naklonjena domaćinu, ali i gosti svakako zaslužuju pohvale za odličnu igru i dojam kojega su ostavili u Mandićevcu.