0
1469

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HOŠK – SLOGA 2:1 1:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Nikica Deri (Gorjani). Strijelci: 1:0 Danijel Rac (12.), 2:0 Ivica Rac (60.), 2:1 Ivan  Penava (87.).

HOŠK: Grubešić, Vomš (69. Kusulja), Franjić, Ante Barišić-Jaman, Perica Rac, Živković (89. Janjušić), Danijel Rac, Totić, Hrgić, Zeko (75. Martinović), Ivica Rac (61. Hodak). Trener: Stjepan Milković.

SLOGA: Grizelj, Pačarić (69. Sremac), Romac (26. Suvala), Ivan Penava, Drenjančević (55. Vedran Penava), Kovačečvić, Darko Penava, Zetović (65. Miladinović), Dubravac, Ljubić, Koprivnjak.

Tri Raca (Perica, Danijel i Ivica) protiv tri Penave (Ivan, Darko i Vedran) obilježila su dvoboj Gašinčana i Korićana. U dvoboju 11. kola bolji su i zasluženo do pobjede stigli Racovi čija su se dva igrača upisala u listu strijelaca.

Utakmica je nakon početnoga ispitivanja snaga donijela vodstvo domaćina. U 12. minuti Živković je ubacio loptu s lijeve strane, na pet metara našao se sam „kao duh“ Danijel Rac koji je skočio i glavom poslao loptu pod prečku. Nakon samo tri minute domaćini su mogli podebljati svoje vodstvo kada je Stipo Totić izašao sam pred golmana Grizelja, ali njegov udarac završava pored gola. U 20. minuti Danijel Rac ponovo se nalazi sam na pet metara od protivničkoga gola, ali njegova lopta odlazi preko gola. Gosti su najbolju priliku imali u 34. minuti kada je Ivan Penava samo izašao pred domaćega golmana, ali i njegov udarac završava pored gola. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena tako da su obje momčadi na odmor otišle s minimalnom domaćom prednošću.

Početak drugoga dijela također se odvijao na sredini terena sve do 60. minute kada domaćini povećavaju svoju prednost. I opet je u glavnoj ulozi Danijel Rac koji probija lijevi bok, ubacuje loptu u gostujući peterac gdje se našao Ivica Rac koji preciznim udarcem pogađa malu mrežicu.

Nakon postignutoga gola Ivica Rac napustio je igru i zaslužio pljesak domaće publike, a na njegovo je mjesto ušao Ante Hodak. Gosti su najbolju priliku imali u 79. minuti kada je golman Grubešić u kaznenom prostoru nogama srušio gostujućega napadača. Ivan Penava preuzeo je odgovornost, ali domaći golman ispravio je svoju pogrješku i nogama obranio kazneni udarac. Bolju igru gosti su pretvorili u počasni pogodak u 87. minuti. Ivan Penava pobjegao je obrani HOŠK-a i sam izašao pred domaćega golmana.

Ovaj puta mirno je poslao loptu u mrežu. Bio je to konačni rezultat koji je Gašinčane digao na šest mjesto na tablici i trenutno imaju 15 bodova. A nogometaši Sloge upisali su deveti poraz i nalaze se na pretposljednjem mjestu sa samo šest bodova.