0
873

PRVA NOGOMETNA LIGA SREDIŠTE ISTOK – PREDNATJECATELJI

VUKOVAR 1991 – ĐAKOVO CROATIA 6:5 (4:0)

Vukovar. Igralište: Stadion Borovo naselje. Strijelci: 1:0 Ivan Baranj (1.), 2:0 Karlo Kuđerski (2.), 3:0 Toni Marković (10.), 4:0 Toni Marković (17.), 4:1 Ante Džakula (21.), 4:2 Lovro Jaman (26.), 4:3 David Tot (35.), 5:3 Ivan Baranj (37.), 6:3 Toni Marković (38.), 6:4 Ante Mikulić (40.), 6:5 Ante Džakula (40.).

VUKOVAR 1991: Borna Držaljević, Domagoj Vicković, Emil Saulić, Filip Sekelez, Ivan Baranj, Karlo Kuđerski, Toni Marković. Još su igrali: Antonio Soldo, Karlo Cerjan, Mislav Kokošarević, Emanuel Zeko, Jakov Krizmanić, Filip Pavliček. Trener: Matej Berišić.

ĐAKOVO CROATIA: Stjepan Jozak, Josip Sučić, Roko Knez, Matej Tomičić, David Tot, Lovro Jaman. Još su igrali: Mihael Haner, Ante Mikulić, Ante Džakula.

Đakovački prednatjecatelji na utakmici u Vukovaru kao da su prespavali prvo poluvrijeme jer domaćini su već u prva dva napada postigli dva gola i zaprijetili teškim porazom. Do kraja prvoga dijela Vukovarci su postigli još dva pogotka i mirno otišli na odmor.

Početkom drugoga dijela Đakovčani su krenuli igrati i golovima Ante Džakule, Lovre Jamana i Davida Tota vraćaju se u  igru i smanjuju rezultat na 3:4. Ali, domaćini na krilima Ivana Baranja i Tonija Marković dolaze u vodstvo 6:3. U samoj završnici Đakovčani postižu dva pogotka (Ante Mikulić i Ante Džakula) za 5:6, ali više vremena za preokret nije bilo.

* * * * *

PRVA NOGOMETNA LIGA SREDIŠTE ISTOK – POČETNICI

VUKOVAR 1991 – ĐAKOVO CROATIA 3:1 (1:0)

Vukovar. Igralište: Stadion Borovo naselje. Strijelci: 1:0 Filip Pankas (11.), 2:0 Marin Čobanković (29.), 2:1 Luka Bilać (38.), 3:1 Luka Vugrek (45.).

VUKOVAR 1991: Noa Antolović, Filip Pankas, Ivan Petković, Borna Kuđerski, Marko Brajko, Marin Čobanković, Luka Vugrek, Matej Bošnjak, Ivano Hudak. Još su igrali: Jakov Stojanović, Luka Uremović, Kristijan Juhas, Niko Jurić, Alen Plum, Matej Lukić. Trener: Darko Vicković.

ĐAKOVO CROATIA: Bruno Tot, Karlo Paloš, Bruno Matić, Lovro Punda, David Uhlik, Fran Vračević, Mihael Andrić, Dominik Guvo, Luka Bilać. Još su igrali: Josip Rotim, Leon Božić, Valentin Lozić, Filip Zrakić, Jakov Hrga, Noa Saček, Marin Punda. Trener: Željko Penava.

I početnici su upisali poraz u Vukovaru. U neizvjesnoj igri u prvom poluvremenu domaćini su golom Filipa Pankasa poveli 1:0 i to je bio rezultat prvoga poluvremena. U 29. Marin Čobanković dovodi Vukovarce do vodstva 2:0, ali Luka Bilać u 38. smanjuje rezultat na 2:1 i time utakmicu čini neizvjesnom Međutim, da bodovi ostanu u Vukovaru pobrinuo se Luka Vugrek koji u 45. minuti postiže treći vukovarski gol za konačno slavlje.