Na krilima Lare Lacić i Kiare Petric do pobjede protiv Lipika!

ĐAKOVO – LIPIK 25:23 (14:13)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 100. Suci: Anja Nemet i Jovana Vuković (Beli Manastir). Delegat: Zvonimir Reljanović (Vinkovci).

ĐAKOVO: Lucija Petric, Eva Nikolić, Lara Lacić 9, Lucija Duvnjak, Klara Humbal 4, Mia Čotić, Kiara Petric 7, Leonarda Matijević 5, Lorena Dorotić, Nela Jukić. Trenerica: Danijela Matijaković.

LIPIK: Ana Čičković 7, Josipa Grgić, Ema Grčević 3, Nika Čelec 1, Ana Kurić 4, Zrinka Hihlik, Lea Jurjević 1, Adriana Selihar 1, Hana Basarić 1, Leonarda Pejša, Nina Bobojelić, Ivana Kozić 3, Tamara Šolinc. Trener: Ivan Macura.

Još jednu, drugu po redu, pobjedu ostvarile su mlade đakovačke rukometašice. Nakon pobjede u zaostaloj utakmici prvoga kola protiv Vukovarki, pale su i rukometašice Lipika.

Utakmicu je s dva đakovačka gola otvorila Kiara Petric za vodstvo 1:0 i 2:1. Međutim, gošće su u šestoj minuti preokrenule rezultat u svoju korist (5:3) i prednost od jednoga do dva pogotka čuvale sve do 17. minute, kada Đakovčanke golovima Lare Lacić i Klare Humbal prelaze u vodstvo 8:7. Pri rezultatu 10:10 došlo je do ozljede gostujuće igračice Ivane Kozić što s iskoristile đakovačke rukometašice i serijom 3:0  došle do vodstva 13:10. Tada se činilo da bi igračice trenerice Matijaković mogle prelomiti utakmicu, ali gošće u završnici uspijevaju postići tri pogotka i tako na odmor otišli s minimalnim zaostatkom (14:13).

Početak drugoga dijela pripao je Đakovčankama koje su golovima Lare Lacić, najbolje igračice utakmice, pobjegle na 16:13. U 50. minuti gošće stižu do izjednačenja (20:20), ali tada đakovačke rukometašice prave odlučujuću seriju 4:0 i odlaze na 24:20. U posljednjih pet minuta gošće su pokušale stići domaću prednost, ali u tome nisu uspjele. Na kraju utakmice semafor je pokazivao rezultat: 25:23. Prema prikazanoj igri, želji i volji mladih Đakovčanki, potpuno zasluženo.

U pobjedničkim redovima, već smo spomenuli, najbolja igračica bila je Lara Lacić s devet pogodaka, Kiara Petrić odmah do nje sa sedam, Leonarda Matijević dodala je pet golova.

U gostujućim redovima prvo ime je Ana Čičković sa sedam pogodaka.

Nakon četvrtoga kola, Đakovčanke imaju četiri boda (odigrale tri utakmice) i nalaze se na petom mjestu. U sljedećem petom kolu Đakovčanke igraju protiv ekipe Mikleuša.