0
2239

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – DARDA 3:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Toni Kontrec (Osijek) i Mato Reljan  (Osijek): Strijelci: 1:0 Damjanović (68.), 1:1 Cindrić (69.), 2:1 Barišić (82.), 3:1 Klemen (86.).

ĐAKOVO CROATIA: Stajković, Kolak (82. Klemen), Grgačević, Ljuban Ivić (82. Mađaš), Domagoj Ivić, Ljulj (76. Barišić), Petričević, Damjanović, Galičić, Pedi, Tomić (59. Pongračić). Trener: Igor Toth.

DARDA: Kristijan Cvetko, Cindrić (78. Dubravac), Mihajlović, Rolj, Bilušić, Trivunović (66. Polanec), Stojković, Babić (59. Kasač), Stupar, Bat, Rebrina. Trener: Ivica Vučak.

Bila je ovo dosada najteža utakmica Đakovo Croatije na domaćem terenu. Protiv vrlo dobre Darde domaćini su se mučili do posljednjih desetak minuta kada je trener Igor Toth pogodio s izmjenama igrača. U igru je uveo Ivana Barišića, a nešto kasnije i Branka Klemena, upravo dvojac koji je postigao drugi i treći pogodak za pobjedu.

Utakmica je počela poprilično oprezno i s jedne i druge strane jer jesenska kišica natopila je đakovački travnjak pa je prvih desetak minuta proteklo u ispitivanju snaga. Gosti su prvi zaprijetili u desetoj minuti kada je ubačenu loptu u kazneni prostor iskosa s desne strane dočekao Antonio Stupar, ali njegov udarac završava pored gola. Domaćini uzvraćaju minutu kasnije. Akciju je po desnoj strani započeo Domagoj Ivić koji u padu loptu ubacuje na rub kaznenoga prostora. Ljulj puca, ali ravno u gostujući blok.

U 14. minuti nova đakovačka prilika. Korner je izveo Fabijan Petričević, nakon nekoliko odbijanaca lopta na pet metara dolazi do Karla Ljulja koji mlako puca, a lopta se od bloka odbija u polje. Samo dvije minute opet odlično ubacivanje Petričevića, na sedam metara nalazi se Pedić koji glavom puca preko gola.

I odmah nakon toga, u solo akciji je Grgačević, s ruba kaznenoga prostora pokušao je lob udarcem prebaciti golmana Cvetka, ali lopta odlazi preko gola. Gosti prijete u 30. minuti, ali udarac Milovana Trivunovića završava u Stajkovićevom naručju.

Dvije minute kasnije svoj je udarac isprobao Domagoj Ivić, ali sigurni golman Cvetko opet je na mjestu. U 39. pucao je Ljuban Ivić, ali gostujući golman, uz dosta sreće, hvata loptu. U prvom poluvremenu Đakovčani su imali terensku inicijativu, dolazili su u prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. Gostujući golman otklonio je sve opasnosti od svoga gola.

Prvi napad u nastavku utakmice bio je opasan po gostujućega golmana. Ubačenu loptu Damjanovića u kaznenom prostoru dočekao je Tomas, ali njegov udarac krajnjim naporom zaustavio je golman Darde. Igrala se 56. minuta kada su dupli pas odigrali Tomić i Ljulj, ovaj drugi pucao je s 18 metara, golman gostiju opet je na mjestu.

Samo minutu kasnije gosti su imali najbolju priliku na utakmici. Antonio Stupar bio je brži od Luke Kolaka i sam je iskosa s desne strane izašao pre golmana Stajkovića. Međutim, mirno je đakovački golman pričekao udarac i nogama izbio loptu u polje. U 67. minuti umalo pogodak. Odlični Petričević po tko zna koji puta, ubacio je upotrebljivu loptu u gostujući peterac, Tomas Grgačević u klizećem je startu pucao prema golu, ali Cvetko je loptu uhvatio na samoj gol crti. I napokon, gol za Đakovo Croatiju.

Nakon izigrane akcije Domagoj Damjanović našao se na rubu kaznenoga prostora, preciznim udarcem pogodio je donji lijevi kut, za domaće slavlje. Međutim, u sljedećem napadu, đakovačka je obrana zaspala, a to je iskoristio Nikola Cindrić i iz blizine zatresao đakovačku mrežu. Taj pogodak nije poremetio igru domaće momčadi Trener Toth u 76. minuti u igri uvodi Ivana Barišića koji je na najbolji mogući način reagirao u 82. minuti kada je u kaznenom prostoru preciznom loptom pogodio mrežu.

Nakon toga, Toth u igru uvodi i Mađaša i Klemena što će se opet potvrditi kao čisti pogodak. U 88. minuti ubačena je lopta iz kornera, a majstor u takvim situacijama je Branko Klemen koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu. Ovo je njegov treći prvenstveni gol za konačno rješenje utakmice. Teška, ali zaslužena pobjeda Đakovo Croatije protiv jako dobre momčadi Darde.

S nova tri boda Đakovčani su došli do 20 bodova. U sljedećem 11. kolu očekuje ih gostovanje kod Omladinca iz Gornje Vrbe.