Drenjaci pobjedom u Vučevcima preuzeli vrh, Gorjanci ostaju u igri za naslov, Ivanovčanima derbi protiv Slavonca, Lapovčani bolji od Kondićana, remi Radnika i Slavonca (Đ)

0
1645

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

VELEBIT – BUDUĆNOST  0:1 (0:1)

Potnjani. Igralište: Potnjani. Sudac: Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Jakov Pejić (25.).

VELEBIT: Rukavina, Šlegl, Henc, Gondžo, Agatić (76. Bešlić), Pražak, Djak-Skeledžija, Divald, Čizmo (46. Matej Grgačević), Josip Grgačević, Bičanić.

BUDUĆNOST: Serdarević, Anto Pejić, Radić, Babić (46. Anto Pejić; 76. Pražak), Anto Grgić, Penava, Majdenić, Bilušić, Željko Grgić (55. Novotni), Jakov Pejić, Paradžik (40. Gregić).

Pred nogometašima Budućnosti bio je trenutak istine: jesu li momčad za borbu za prvo mjesto ili će se tek zadovoljiti boravkom u sredini tablice. A to su upravo trebali potvrditi na neugodnom gostovanju u Potnjanima. I potvrdili su da se na njih može najozbiljnije računati kada se govori o povratku u Drugu županijsku ligu.

No, i Potnjanci su imali svoju računicu kako se mogu uključiti u gornji dom tablice, a to je bila današnja pobjeda. Domaćini su odlično krenuli pa su u prvoj minuti opasno zaprijetli golmanu Serdareviću, ali gostujuća obrana blokira udarac. I Gorjanci su u prvih desetak minuta mogli postići pogodak, međutim, lopta završava preko gola. Do 25. minute igra se preselila na sredinu terena, a tada su gosti došli u vodstvo. Igrala se 25. minuta kada je Jakov Pejić pucao s dvadesetak metara i pogodio sam kut Rukavinine mreže. Do kraja prvoga dijela i domaćini i gosti imaju po jednu odličnu priliku za gol, ali mreže se više nisu tresle.

U nastavku utakmice gosti iz Gorjana imaju više od igre, stvorili su odličnu priliku i kada se činilo da će lopta u mrežu, domaći stoper s gol crte izbacuje loptu u polje. Potnjanci su najbolju priliku imali u 64. minuti kada nisu iskoristili kazneni udarac. U samoj završnici susreta domaćini su pogodili stativu te imali još dvije izgledne prilike za poravnanje rezultata. Ali, danas su ih sreća, ali i napadačka neučinkovitost koštali bodova.

MLADOST (L) – REKORD 7:2 (4:2)

Lapovci. Igralište: Lapovci. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 1:0 Vuković (16.), 1:1 Barić (18.), 2:1 Vuković (29.), 3:1 Liović (30.), 3:2 Kryk (41. – 11m), 4:2 Vuković (45.), 5:2 Križanović (53.), 6:2 Liović (61. – 11m), 7:2 Balabanić (84.).

MLADOST: Kovačević, Alen Veselinović (66. Mikić), Gabrić (54. Crnković), Josip Ivančević, Balabanić, Vedran Veselinović, Liović (63. Jurišić), Senčanin, Križanović (61. Januš), Vuković (54. Nikica Veselinović), Slaven Ivančević.

REKORD: Saček, Đurđević, Drmić, Matić (19. Kolarević), Halasz, Kedveš, Kryk, Grubeša (64. Jakšić), Jackanić,, Barić, Ambrušić.

Da se Lapovčani ne šale i igraju odličan nogomet potvrdili su i protiv gostiju iz Kondrića. U ovoj utakmici najviše su uživali gledatelji jer su vidjeli dobar nogomet i čak devet golova. Prvo poluvrijeme ničime nije nagovještavalo da će domaćini doći do tako visoke pobjede jer su gosti bili ravnopravan protivnik koji je postigao dva pogotka i utakmicu držao u neizvjesnosti. Domaćini su se prvi radovali jer je u 16. minuti Vuković svoju momčad doveo u vodstvo 1:0. Međutim, gostima je trebalo samo dvije minute da poravnaju rezultat. U 18. za 1:1 pogodio je Barić. Ipak, bolju igru Lapovčani su okrunili s još dva pogotka: u 29. Vuković postiže svoj drugi pogodak, a samo minutu kasnije Liović i treći. Kondrićani u 41. iz kaznenoga udaraca smanjuju rezultat na 3:2 da bi u 45. Vuković postigao treći gol i svoj hat-trick. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice na terenu je postojala samo jedna momčad: ona domaća koja je stvarala prilike za pogotke. U drugom poluvremenu u listu strijelaca upisali su se Križanović, Liović i Balabanić. Za visoku i zasluženu pobjedu 7:2.

VUČEVCI – ZRINSKI (D) 0:1 (0:1)

Vučevci. Igralište: Vučevci. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Stjepan Petrović (8.).

VUČEVCI: Krajina, Topalović (88. Matković), Zorica, Josip Damjanović, Sušac (55. Mikić), Dančo, Stjević, Mitrović, Albert (65. Blažeković), Sesar, Miloš.

ZRINSKI: Vijačkić, Stanić, Dražen Perović, Maroši (63. Petrić), Ikić (58. Antun Perović), Žemberi, Stjepan Petrović, Hrvoje Petrović, Kedveš, Mudrinić (82. Žitnjak), Fehir.

Probuđeni Vučevčani na svom su igralištu dočekali goropadne Drenjance koji su u goste došli s jasnim ciljem: pobijediti. I to su učinili, doduše uz dosta sreće i borbenosti koja im se ne može osporiti. Naime, Drenjanci su u ranoj fazi utakmice došli u vodstvo.

Igrala se osma minuta kada je loptu iz auta u igru ubacio Dražen Perović, a u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snašao Stjepan Petrović koji vara golmana Krajinu. Nakon toga, gosti su terensku inicijativu prepustili domaćinu koji je pokušavao dugim loptama što prije doći u protivnički kazneni prostor. Drenjanci su svoju igru zasnivali na kontrama iz kojih su stvorili nekoliko izglednih prilika. Na odmor su obje momčadi otišle s minimalnim gostujućim vodstvom.

I nastavak utakmice protekao je u domaćoj inicijativi, ali napadači jednostavno nisu pronašli ključ kako svladati golmana Vijačkića. Uz njega cijela drenjska obrana djelovala je sigurno, a u samoj završnici domaćini su dugim loptama pokušavali doći do pogotka. Međutim, obrana Zrinskoga sačuvala je svoju mrežu i zasluženo odnijela sva tri boda.

Ovo je peta prvenstvena pobjeda Zrinskoga koja ih je dovela na sam vrh tablice. A Vučevci i dalje ostaju na četiri boda i trenutno su na 11. mjestu.

MLADOST (I) – SLAVONAC (P) 2:1 (1:1)

Ivanovci. Igralište: Ivanovci. Sudac: Ivan Kedveš (Đakovo). Strijelci: 0:1 Blažević (14.), 1:1 Bauer (23.), 2:1 Ivan Lulić (50.).

MLADOST: Drobina, Radočaj, Josip Lulić, Bauer, Karas, Kokanović, Jurić, Gajski, Aničić, Ivan Lulić, Goran Išasegi (70. Ivan Išasegi). Trener: Dražen Higeli.

SLAVONAC: Horvat, Dominik Mesaroš (70. Josip Franjić), Blažević, Hipp, Miroslav Franjić, Marko Franjić, Asić, Rahmani, Mirko Mesaroš, Šobačić, Mikić (58. Gurdon).

Derbi susret šestoga kola u Ivanovcima protekao je u izjednačenoj igri u kojoj su na kraju domaćini imali više sreće te su upisali pobjedu i tako gostima nanijeli prvi poraz. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 14. minuti došli u vodstvo.

Mrežu za 1:0 zatresao je Blažević koji je nagovijestio da će Preslatinčani igrati otvoreno i na pobjedu. Ali, domaćini su brzo uzvratili i izjednačili rezultat na 1:1 Strijelac je bio Bauer. Do odlaska na odmor igra se preselila na sredinu terena, a svaka je momčad stvorili još nekoliko izglednih prilika iz kojih su mogli pasti golovi.

Odluka o pobjedniku pala je u 50. minuti kada Ivan Lulić postiže drugi pogodak za momčad Mladosti. Do kraja susreta gosti su imali više od igre, ali su se Ivanovčani srčano branili i na kraju uspjeli sačuvati svoju mrežu.

RADNIK – SLAVONAC (Đ) 1:1 (0:0)

Vrbica. Igralište: Vrbica. Sudac: Mirko Drenjančević (Semeljci). Strijelci: 1:0 Vranješević (50.), 1:1 Markić (56.).

RADNIK: Čajkušić, Krajičić, Kasun, Šušak (74. Marinčić)c, Vidrač, Ivica Petrić, Kovačević, Tolj, Marković, Vranješević, Josip Petrić (60. Matijašić).

SLAVONAC: Josip Marinović, Kolar (69. Bibković), Josip Birkić, Kos, Carević, Markić, Đuretković (54. Gabud), Tomislav Birkić, Bošnjaković, Begović (78. Mijatović), Pavo Marinović.

U susretu Radnika i Slavonca iz Đurđanaca gledatelji su vidjeli podjelu bodova. U prvom poluvremenu Vrbičani su bili opasniji, stvorili su nekoliko izglednih prilika koje nisu realizirali. Najzaslužniji što nisu pali golovi bio je odlični gostujući golman Josip Marinović koji je u nekoliko navrata odlično reagirao. Gosti su pokušavali udarcima iz daljine, ali bez uspjeha.

Bolju igru domaća momčad kapitalizirala je u 50. minuti  kada lopta dolazi do Vranješevića koji pogađa suprotni kut protivničke mreže. No, radost domaćina nije dugo trajala. Samo šest minuta kasnije gosti izjednačavaju rezultat na 1:1. Lopta je u domaći kazneni prostor ubacio Birkić, a najbolje se snašao Markić koji pogađa domaću mrežu. Do kraja utakmice domaćini su imali nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. U 60. minuti Tolj puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Marinović odlično brani. U 68. Marković je izigrao cijelu gostujuću obranu, ali njegov udarac završava pored gola. Mateo Vranješević u 77. minuti izvodi slobodan udarac, ali Marinović je još jednom na mjestu. U 85. minuti domaći igrači tražili su od suca Drenjančevića kazneni udarac jer prema njihovim mišljenju Marko Čapalija srušen je u kaznenom prostoru Slavonca. Međutim, nije se oglasila sučeva zviždaljka. U završnici utakmice i gosti su mogli do tri boda. U 88. minuti Birkićev udarac odlično brani golman Čajkušić.

Podjelom bodova Radnik je prekinuo crni niz od tri uzastopna poraza, a gosti iz Đurđanaca nastavljaju s uspješnim igrama.