Selčani se ne šale! Treća pobjeda u nizu…

0
2135

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OMLADINAC (ĐS) – JEDINSTVO  3:1 (2:0)

Đakovački Selci – Igralište Brana. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Pavličić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Ivkić (Đakovo) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ivan Aščić (43.), 2.0 Denić (45.), 3:0 Lipar (76.), 3:1 Vočanec (78.).

OMLADINAC (ĐS): Zlatunić, Bjelobrk, Kričančić, Denić, Škalec, Zvonimir Aščić (46. Majstorović), Genda, Sekić (78. Ivić), Ivan Aščić (67. Leo Aščić), Mikloš, Tomislav Aščić (46. Lipar).

JEDINSTVO: Barić, Šušak (46. Bronzović), Drenjanac, Marjanović, Antonio Paradžik, Dalibor Paradžik (90. Gregačević), Matković, Bježančević (46. Lukić), Silvio Vočanec, Lozančić, Tribuljak.

Nogometaši iz Đakovačkih Selaca se ne šale. Nakon početnoga poraza od Punitovčana, tri su puta zaredom pobijedili i s devet se bodova približili vodećim momčadima lige. A Forkuševčani još jednom pokazali da imaju dva lica: ono domaće – uvjerljivo, a gostujuće – uglavnom s porazima.

Nogometaši Omladinca od samoga su početka imali više od igre, veći posjed lopte i vršili su pritisak prema golmanu Bariću, ali obrana Jedinstva bila je na mjestu i na vrijeme otklanjala sve opasnosti ispred svoga gola.

I kada se činilo da će obje momčadi na odmor bez pogodaka, u samo dvije minute Selčani su postigli dva pogotka. U 43. minuti udarcem s 18 metara mladi Ivan Aščić potvrdio je svoj povratak nakon ozljede koja ga je izbacila iz stroja. Dvije minute kasnije Selčani su ubacili loptu u kazneni prostor, na sedam metara od gola Filip Denić glavom pogađa Barićevu mrežu. Tako su domaćini s puno zadovoljstva otišli na odmor.

U nastavku utakmice gosti su krenuli nešto otvorenije prema selačkom golu, ali izglednijih prilika nije bilo. U 67. minuti domaći su navijači zapljeskali mladom šesnaestogodišnjem igraču Leu Aščiću koji je ušao u igru umjesto strijelca prvoga gola Ivana Aščića. I ovaj drugi, naravno, dobio je zasluženi pljesak.

U trenucima kada su Forkuševčani imali više od igre, uslijedio je gol Selčana. Golman Barić pokušao je izbaciti loptu u polje, međutim, ona je došla do povratnika u momčad Stjepana Lipara koji iz blizine pogađa za 3:0. Samo dvije minute kasnije gosti ipak uspijevaju postići počasni pogodak. Silvio Vočanec solo akcijom prošao je sve domaće igrače i sam izašao pred golmana Zlatunića. Rutinski je poslao loptu pored nemoćnoga golmana.

Prema prikazanoj igri potpuno zaslužena pobjeda Omladinca koji u sljedećem petom kolu ide na gostovanje u Široko Polje. A nogometaši Jedinstva ostaju na tri osvojena boda, a u narednom će kolu na svom igralištu dočekati Slavoniju iz Budrovaca.