Radnik bez problema protiv Drenjanaca, Šokadija u završnici slomila Naprijed!

0
1578

MEMORIJALNI NOGOMETNI TURNIR „IVAN MAJHEN GAJBA“

Još uvijek se mnogi sjećaju strašne prometne nesreće u kojoj su stradale četiri mlade osobe među kojima se nalazio i igrač NK Šokadije Ivan Majhen. Njemu u čast klub je ove godine organizirao prvi Memorijalni nogometni turnir koji je uz domaćine okupio i Naprijed iz Mrzovića, Radnik iz Vrbice i Zrinski iz Drenja.

PRVI DAN

RADNIK – ZRINSKI (D) 4:0 (2:0)

Prvu izgledu priliku Vrbičani su pretvorili u vodstvo. U 10. minuti lopta je došla na rub kaznenoga prostora do Marijana Markovića koji prizemnim udarcem pogađa malu mrežicu. Pet minuta kasnije Drenjanci su mogli izjednačiti, ali udarac napadača završio je  u rukama golmana Čajkušića. U 18. Marković puca s 20 metara, no brani golman. Bolju igru Radnik je okrunio u 27. minuti. Mateo Vranješević izveo je slobodan udarac iskosa s 20 metara i odlično pogodio za 2:0. U drugom poluvremenu Vrbičani su spustili loptu na zemlju i kontrolirali utakmicu, ne dopustivši Drenjancima niti jednu izglednu priliku. Tako su u 64. vodili 3:0. Akciju je započeo Adam Kovacević koji pronalazi Šuška na lijevom boku, on povratnom loptom nalazi Vranješevica koji zabija za 3:0. U 70. već je 4:0. Marković ubacuje s desne strane, loptu Kovačević dodaje Mateu Vranješeviću,  a on preciznim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogađa za 4:0 i svoj hat trick. U 77. moglo je biti i 5:0, Adam Kovačević odigrava Josipa Petrića koji prolazi svoje čuvare, no golman odlično brani. Do kraja utakmice nekoliko poluprilika, ali uzbuđenja nije bilo.

Za Radnik su igrali: Čajkušic, Bosnjaković, Pačarić, Juroš, Vidrač, Šušak, Vranjesević, Adam Kovačević, Marko Kovačević, Marijan Marković, Josip Petrić. (Još su igrali: Čapalija, Krajačić, Kasun).

ŠOKADIJA (SM) – NAPRIJED 2:0 (0:0)

ŠOKADIJA (SM): Cindrić, Zovko, Mačinković, Tolj, Juroš, Hodak, Ilić, Šarić, Krznarić, Markić, Meštrović. (Jos igrali: Majhen, David Knežević, Belan, Ramljak).

NAPRIJED: Orečić, Vidinović, Majić, Kalic, Turščak, Rendulić, Mravunac, Jurišić, Rajčevic, Joskić, Marčičević. (Jos igrali: Klapirić, Podhraški, Kovačević).

U drugoj utakmici između domaćina Šokadije i Naprijeda iz Mrzovića slavili su domaćini, no ne toliko lagano jer se Mrzović pokazao kao čvrsta momčad koja je pružila solidan otpor županijskom prvoligašu.

Prvu pravu priliku već u 8. minuti imao je Marčičević koji izlazi sam pred golmana Cindrića, ali njegov udarac brani domaći golman. Jos jednu odličnu priliku imali su Mrzovićani. U 24. minuti lopta je iz kornera upućena u kazneni prostor, najviši u skoku je Mravunac, a golman Cindrić s malo poteškoća brani njegov udarac. Šokadija je u prvom poluvremenu imala posjed i kontrolu terena, no bez izglednih prilika. U drugom poluvremenu domaćini  su imali posjed lopte i nekoliko poluprilika, no golman Orečić nije imao velikog posla. Zadnjih 20 minuta do izražaja je došla bolja fizička sprema igrača trenera Branka Nikolića Kance koji su imali dosta treninga i pripremnih utakmica u nogama. Pa su to naplatili u 70. minuti kada s 25 metara Ivica Mačinković puca i pogađa donji desni kut gola za 1:0. Konačnih 2:0 u 75. iz ubačaja nogom posprema David Knežević.

U nedjeljnom progamu, za treće mjesto borit će se Naprijed i Zrinski iz Drenja, a o pobjedniku prvoga memorijala odlučivat će domaćin Šokadija i Radnik iz Vrbice.