0
950

DRUGA PRIPREMNA UTAKMICA ĐAKOVO CROATIJE

ĐAKOVO CROATIA – KUTJEVO 3:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tomić (44.), 2:0 Kirchbauer (48.), 3:0 Barišić (72.).

ĐAKOVO CROATIA: Stajković, Domagoj Ivić, Klemen, Bošković, Petričević, Damjanović, Ljuban Ivić, Tomić, Pongračić, Ljulj, Kirchbauer. (Još su igrali: Jukić, Ante Batinić, Mađaš, Pedić, Barišić, Piler, Lovaković, Češnik, Ilakovac). Trener: Igor Toth.

KUTJEVO: Topić, Luketić, Nemec, Berbić, Kalanj, Majstorović, Karačić, A. Budimir, Majetić, Stojanac. (Još su igrali: Jurgan, Galić, Matanović, Vidović, K. Budimir, Grafina, Paulić, Pierbone, Iličić). Trener: Marko Žigić.

I u drugom pripremnom susretu nogometaši Đakovo Croatije upisali su pobjedu. Ovaj puta protivnik – Kutjevo – pružilo je jači otpor od Bedema i tijekom prvoga poluvremena bila je to ravnopravna igra u kojoj je Mihael Tomić u 44. minuti preciznim udarcem doveo domaćine u vodstvo 1:0.

Đakovčani su prvi zaprijetili u 8. minuti kada je slobodan udarac izveo Pongračić, lopta je došla do Ljuja koji odigrava povratnu loptu. Udarac Pongračića završio je tik pored vratnice. Minutu kasnije ponovo opasna situacija pred kutjevačkim golom. Na lijevoj strani Tomić je asistirao prema Damjanoviću, ali njegovo ubacivanje prolazi paralelno s gostujućim golom. Gosti su prvi puta zaprijetili preko opasnoga Stojanca.

Iskosa s lijeve strane loptu je primio kutjevski napadač, ušao u kazneni prostor, snažno pucao, ali golman Stajković bio je na mjestu. Igrala se 19. minuta kada je mladi Ljulj asistirao Tomiću čiji udarac s 20 metara završava preko gola.

Gosti su opasno zaprijetili u 23. minuti kada je u kontri pobjegao Stojanac. Njegov udarac s ruba kaznenoga prostora odlično je obranio mladi Stajević. Đakovčani uzvraćaju minutu kasnije. Kirchbauer šutira sa 18 metara, preko gola. U 28. minuti Budimir je pobjegao po desnoj strani, ali njegov udarac završava pored gola. U 36. minuti Petričević je okušao svoj udarac, ali također neprecizno. I kada se činilo da će momčadi na odmor bez postignutoga gola, odlična suradnja Lulja i Tomića donijela je vodeći pogodak. S ruba kaznenoga prostora Ljulj je proslijedio loptu na desnu stranu do Tomića. Đakovački napadač iskosa s 12 metara snažnim udarcem šalje loptu pod prečku.

Početkom drugoga poluvremena Đakovčani su povećali svoje vodstvo. Barišić je uputio preciznu loptu prema Tomiću koji poput „brzoga vlaka“ prolazi protiv kutjevačkoga braniča, ulazi u kazneni prostor, nesebično u sredini pronalazi Kirchbauera kojemu s desetak metara nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Nakon toga, oba su trenera napravili nekoliko izmjena tako da je ritam igre splasnuo, ali volja i želja đakovačkih nogometaša i dalje je bila na visokoj razini.

U 60. minuti Domagoj Ivić ušao je u kazneni prostor, poslao loptu iza vratara, ali sudac Čota poništio je gol zbog prekršaja. Đakovčani i dalje napadaju. U 64. minuti nakon kornera Bošković glavom puca preko gola. Šest minuta kasnije Ljulj puca s ruba kaznenoga prostora, ali pored gola. U 72. minuti Ivan Barišić iskoristio je pogrješku golmana i braniča, presjekao loptu i poslao ju i praznu mrežu. Za 3:0. Do kraja utakmice Đakovčani su imali još nekoliko dobrih situacija, ali rezultat se nije mijenjao.

Nakon druge pripremne utakmice trener Igor Toth može biti zadovoljan jer svi igrači pokazali su želju i volju za dokazivanjem, borbenost je na visini, a posebice raduje činjenica da i mladi igrači (juniori) svojom igrom zaslužuju priliku. Sve u svemu, u Đakovu se piše jedna lijepa nogometna priča.