Ratar golovima Horvata i Miševića u tri minute do preokreta!

0
341

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RATAR – JEDINSTVO 2:1 (0:1)

Piškorevci. Igralište: Piškorevci. Sudac: Teo Zeba (Osijek). Pomoćnici: Domagoj Vuletić i Ivan Grepo (Osijek). Strijelci: 0:1 Perošević (22.), 1:1 Horvat (48.), 2:1 Mišević (51.).

RATAR: Galić, Mandić (90. Zeko), Brzaj, Mario Šekerija, Mišević, Petrić (65. Sikora), Jurinić, Peradinović (66. David Vukadin), Horvat (87. Ivica Vukadin), Brlošić, Marko Šekerija (84. Antunović). Trener: Hrvoje Piplica.

JEDINSTVO: Dominik Horvat, Šnel, Matović, Grgić, Sebastijan Horvat, Perošević (51. Mikičić), Perković, Šoštarić, Zemunić, Katavić (62. Falamić), Harkanovac.

Znali su Piškorevčani da momčad Jedinstvo nije nimalo bezazlen protivnik što potvrđuje i njihovo osmo mjesto na tablici. Ali, Piškorečvani su se htjeli od svojih navijača oprostiti pobjedom što su i učinili. Doduše, teže od očekivanoga, ali niti jednoj se pobjedi ne gleda u zube.

Bila je to čvrsta i borbena utakmica u kojoj su se, nakon početnoga ispitivanja snaga, bolje snašli gosti. U 22. minuti golom Peroševića poveli su 1:0. Bio je to znak da i domaćini moraju posložiti svoje redove kako ne bi doživjeli neugodno iznenađenje. Gosti su do odmora bili opasniji, prijetili su domaćem golu, ali Ratar je pokazao da na vratima ima mladoga, ali sigurnoga vratara Galića koji je u nekoliko navrata spašavao svoju momčad. Na odmor su i jedni i drugi otišli s gostujućim minimalnim vodstvom.

Očito da je trener Hrvoje Piplica imao što reći svojim igračima u poluvremenu jer na teren je izašla neka nova momčad Ratara. Borbena, kombinatorna, željna nadigravanja… U 48. minuti Ivica Horvat je iskoristio neopreznost gostujućega golmana Dominika Horvata kojemu je presjekao loptu i mirno ju poslao u praznu mrežu. To je jedanaesti pogodak piškorevačkoga topnika. Bio je to poticaj da domaćini još žešće pritisnu nogometaše iz Donjega Miholjca. Samo tri minute kasnije ponovo se slavilo u domaćim redovima. Marko Šekerija uputio je upotrebljivu loptu prema Miševiću koji ju je sjajno zakucao pod prečku. Do kraja utakmice domaćini su zatvorili sve prilaze golmanu Galiću i na kraju zasluženo slavili svoju devetu prvenstvenu pobjedu.

S nova tri boda Ratar i dalje ostaje na jedanaestom mjestu s 34 boda i mirno može očekivati posljednje prvenstveno kolo.