Đakovčani protiv očajnoga NAŠK-a potvrdili četvrto mjesto!

0
666

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – NAŠK 10:2 (4:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Igor Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Grgačević (6.), 2:0 Damjanović (35.), 3:0 Grgačević (41.), 4:0 Karimović (44.), 5:0 Kirchbauer (49.), 6:0 Pongračić (58. – 11 m), 7:0 Kirchbauer (63.), 8:0 Kirchabauer (67.), 8:1 Tomić (69.), 9:1 Pongračić (81.), 9:2 Tomić (82.), 10:2 Ante Batinić (90.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Karimović, Bošković (66. Pedić), Grgačević (66. Barišić), Ljuban Ivić (57. Galičić), Ljulj, Petričević, Damjanović, Kirchbauer (73. Ante Batinić). Trener: Stjepan Bošković.

NAŠK: Mikičić, Gašparić, Rukavina, Dominik Dubravac (59. Butković), Mađaš, Knežević (46. Tomić), Patrik Dubravac, Vučemilović, Oross, Zahatek, Barišić. Trener: Mario Barišić.

Ovo je jedno od najzanimljivijih prvenstva u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi Istok u posljednjih desetak godina. Do posljednjega kola ne zna se tko je prvak, a ne zna se niti tko će ispasti. Belišće se provuklo u Bukovlju i u 86. minuti izjednačilo, dok su Vukovarci s minimalnih 1:0 slavili protiv Čepina. I Belišće i Vukovar 1991. po bodovima su izjednačeni, Belišće dočekuje Kutjevo, a Vukovar ide u goste Bedemu. Očekuje se pobjeda i jednih i drugih, u tom slučaju prvak je Belišće jer ima bolji omjer s Vukovarcima.

I na dnu je gužva. Posljednje kolo odlučivat će tko će ispasti u niži rang.

Zašto sada takav uvod prije analize utakmice Đakovo Croatije i NAŠK-a, pitat će se mnogi. Pa upravo su Našičani u krugu najugroženijih momčadi za ispadanje iz lige. A u Đakovo su došli turistički sa željom da prime što manje golova.

Ovakve utakmice najbolje su za nas novinare. Možete mirno sjediti u hladu, popiti osvježavajuće piće i slušati publiku koja slavi golove. A danas se đakovačka publika doista umorila od slavlja. A limači Đakovo Croatije samo su najavljivali: „Evo ga, evo ga!“. A napadači Đakovo Croatije ispunjavali su želje svojih daleko mlađih kolega. Teško je sada opisati sve pogotke koje su postigli đakovački nogometaši, samo možda kratko reći da su gosti i dobro prošli. Đakovčani mogu biti samo nesretni time što nisu sustigli rekord kojega je požeška Slavonija ostvarila protiv Našičana (pobjeda 14:0), ali prema prikazanoj igri nije niti to bilo daleko.

U prvih 45 minuta Našičani su pružali kakav-takav otpor, a golijada je započela već u šestoj minuti kada kapetan Tomas Grgačević popravlja svoj golgeterski skor. Nakon toga, zatišje je trajalo do 35. minute kada se u listi strijelaca upisuje Domagoj Damjanović. I tada je otpor gostiju potpuno nestao, a golovi u mreži Mikičića su se slagali. U 41. minuti Grgačević postiže svoj drugi pogodak da bi prvo poluvrijeme završili četvrtim pogotkom, a strijelac je Toni Karimović.

U nastavku susreta Đakovčani su se poigravali s našičkom obranom. Očito da je najteže bilo stoperu Mariju Barišiću i golmanu Mikičiću koji su se nalazili kao na streljani. Curilo je na sve strane, a Đakovčani su nastavili s golovima.

Redom su se u listu strijelaca upisivali: Kirchbauer (49.), Pongračić (60.) iz kaznenoga udaraca, a zatim dva puta Kirchbauer (63. i 67.). Ovom prilikom svakako treba pohvaliti Kirchbauera koji se nametnuo treneru Boškoviću i ovoga proljeća igra jako dobro. Gosti su u 69. minuti golom Tomića smanjili rezultat na 8:1. A nakon toga, Đakovčani nastavljaju s golijadom. Pongračić postiže pogodak za 9:1, Tomić smanjuje na 9:2, a točku na „i“ desetim golom utakmicu zaključuje Ante Batinić.

Što reći. Đakovački ljubitelji nogometa već duže vrijeme na Stadionu Đakovo nisu vidjeli lošiju momčad.

Ovom pobjedom Đakovčani su kolo prije kraja osigurali četvrto mjesto što je veliki uspjeh. Pred đakovačkim nogometašima nalazi se posljednja utakmica, gostovanje u Jurjevcu. I jedni i drugi neopterećeni mogu ući u utakmicu i vjerujemo da će to biti praznik đakovštinskoga nogometa.