Hajduk u Gorjanima proslavio naslov prvaka!

0
1383

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

BUDUĆNOST (G) – HAJDUK (ŠP) 0:3 (0:2)

Gorjani. Igralište: Gorjani. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin i Vedran Krnić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Đambić (38. – 11m), 0:2 Đambić (42.), 0:3 Gurdon (83.).

BUDUĆNOST: Novotni, Bilušić, Paradžik, Davor Perić, Željko Grgić (51. Hrvoje Perić), Babić, Gregić, Mikulandra, Anto Grgić (28. Majdenić), Penava, Pejić.

HAJDUK: Ivić, Blažević, Blažeković (84. Perak), Šarić (87. Vinko), Drmić (70. Ljubić), Đambić (80. Mamić), Gurdon, Bošković, Labak, Mišetić, Petrušić (64. Ognjenović).

I evo ga! Ono što su nogometaši Hajduka očekivali od utakmice u Gorjanima, dogodilo se. Pobjedom su Širokopoljci kolo prije kraja osigurali naslov prvaka i sudjelovanje u kvalifikacijama za ulazak u Prvu županijsku nogometnu ligu. Pred Hajdukom je još utakmica protiv Rekorda, a sigurno je da će u subotu biti velika fešta. A i večeras dvadesetak automobila prošlo je kroz cijelo selo, i sigurno je da će se slaviti do dugo u noć.

Gosti su s dosta opreza došli u Gorjane koji su bili motivirani da eventualnom pobjedom prestignu Dinamo iz Trnave koji se također bori za goli opstanak. Osim toga, u posljednjih nekoliko kola Gorjanci su odigrali solidno i nije baš oprez Hajduka bio bez osnove.

U prvom poluvremenu domaćini su se odlično držali, spriječili su gostujuće napadače da zaprijete golmanu Novotniju. Sredinom prvoga dijela domaćini su se žalili jer su smatrali da je sudac Krešimir Marković prekršaj u gostujućem kaznenom prostoru izvukao izvan i tako Gorjance oštetio za kazneni udarac. Gosti su u 38. minuti došli u vodstvo. Stjepan Gurdon sam je krenuo prema gorjanskom golmanu, ali je s leđa srušen. Sudac Marković pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Stjepan Đambić. Samo četiri minute kasnije Đambić se prometnuo u junaka utakmice. Nakon izigrane akcije sam se našao pred Novotnijem i mirno poslao loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga dijela koji je sugerirao da se može početi sa slavljem.

U nastavku utakmice gosti su bili oprezni ne želeći domaćinima pružiti priliku za pogodak. Gorjanci su pokušavali dugim loptama u kazneni prostor Hajduka, ali obrana gostiju bila je na mjestu. I kada se činilo da više neće biti pogodaka, pojavio se Stjepan Gurdon koji sam izlazi pred domaćega golmana i postiže treći pogodak za konačno rješenje utakmice.

Zaslužena pobjeda Hajduka koji je i u ovoj utakmici pokazao karakter i potvrdio da je u borbi s Dračicama, Slavonijom i Poletom bio najkompletniji i da je zasluženo osvojio naslov prvaka.

Slijedi subota, dolazi Rekord, a onda kvalifikacije. I nadamo se Hajduk u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi.