Đurđević i Marko Andričić za rutinsku pobjedu protiv Omladinca!

0
1858

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DRAČICE – OMLADINAC (ĐS) 2:0 (1:0)

Đakovo. Igralište: Croatia. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Đurđević (17.), 2:0 Marko Andričić (72.).

DRAČICE: Zlatunić, Žulj, Šarčević, Petar Andričić, Đurđević, Kokalović, Kušević (76. Udovčić), Marko Andričić (86. Sivrić), Habada, Blaškić (76. Jukić), Krizmanić (46. Degmečić). Trener: Šimo Živković.

OMLADINAC: Lilić, Kričančić (83. Ivić), Jelačić, Tomislav Aščić, Matko Aščić, Zvonimir Aščić, Škalec, Davidović, Ivan Aščić (88. Valent Aščić), Bagarić, Vardić (72. Mikloš).

Nogometaši Dračica obavili su svoj zadatak: upisali pobjedu protiv solidnih Selčana čime i dalje nastavljaju borbu za prvo mjesto. Jednim okom i uhom Dračičani su bili u Forkuševcima očekujući dobre vijesti, odnosno da domaće Jedinstvo nanese „štetu“ vodećem Hajduku.

Međutim, to se nije dogodilo tako da još preostaju tri kola nade za igrače trenera Šime Živkovića da će zasjesti na prvo mjesto.

Dračičani su od samoga početka imali veći posjed lopte, stvorili su nekoliko prilika za pogotke, a jednu od njih iskoristili su u 17. minuti. Nakon ubačene lopte iz kornera Marko Andričić glavom je prebacio loptu u srce kaznenoga prostora gdje se našao Đurđević koji iz blizine ubacuje loptu u mrežu. Nakon toga igra se preselila na sredinu terena tako da do odmora nije više bilo golova.

I u nastavku utakmice ista slika. Dračice imaju više od igre, gosti pokušavaju kontrama. Da ne bi bilo kakvoga iznenađenje, pobrinuo se u 72. minuti Marko Andričić koji po drugi puta primorava golmana Lilića da vadi loptu iz svoje mreže. Do kraja utakmice domaćini su mirno priveli utakmicu kraju i tako upisali nova tri boda za nastavak borbe za prvo mjesto.

Nogometaše Dračica sljedeći vikend očekuje neugodno gostovanje u Viškovcima dok će Omladinac na svom terenu dočekati Jedinstvo iz Forkuševaca.