0
1026

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

TOMISLAV (L) – RATAR  6:2 (4:1)

Livana. Igralište: Livana. Sudac: Teo Zeba (Osijek). Pomoćnici: Ivan Škaro i Josip Čuić (Osijek). Strijelci: 1:0 Brzaj (12. – ag.), 2:0 Nikšić (17.), 3:0 Nikšić (21.), 3:1 Horvat (25.), 4:1 Bilandžić (40.), 5:1 Roso (53.), 6:1 Bilandžić (59.), 6:2 Mandić (61.).

TOMISLAV: Džanko, Radak, Šantor, Ljubas, Štetić, Nikšić, Salapić, Birčić, Roso, Grabić (60. Adžamić), Bilandžić. Trener: Davor Rudec.

RATAR: Galić, Mandić (79. Antunović), Batinić, Brzaj, David Vukadin (29. Mišević), Liščević, Sikora (46. Petrić), Mario Šekerija, Peradinović, Horvat (86. Zeko), Marko Šekerija (83. Ivica Vukadin). Trener: Hrvoje Piplica.

U 25. kolu, nogometaši Ratara otputovali su na teško gostovanje u Livanu koja je i dalje u borbi za prvaka Lige.

Piškorevčani nisu dobro ušli u utakmicu, što su gosti iskoristili i u prvih 20 minuta već su vodili 3:0. Prvi pogodak bio je autogol Brzaja, a zatim je kapetan Nikšić zabio dva gola zaredom i time već odredio pobjednika. Do kraja poluvremena, Piškorevčani su uspjeli zabiti jedan pogodak, a precizan je u 25. minuti bio Horvat. No, i domaćini su zabili još jedan gol do kraja poluvremena: Bilandžić je zabio za 4:1 u 40. minuti što je i bio rezultat prvoga poluvremena.

Unatoč visokome vodstvu, nogometaši Livane nisu posustali, već su upisali još dva pogotka. Precizan je u 53. minuti bio Roso, a u 59. Bilandžić. Do kraja utakmice, gosti su uspjeli do pogotka za smanjenje domaćega vodstva, a u 61. zabio je Mandić. Bodovi su tako zasluženo ostali u Livani, a Ratar se okreće novoj domaćoj utakmici protiv Slavonije iz Punitovaca i nadaju se potvrdi statusa županijskoga prvoligaša.