Dvostruki strijelac Stipe Gusić za sigurnu viškovačku pobjedu!

0
966

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIČKI (V) – DINAMO (TR) 4:1 (3:0)

Viškovci. Igralište: Viškovci. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Mirko Drenjančević (Semeljci) i Ante Gudelj (publika). Strijelci: 1:0 Stjević (26.), 2:0 Karin (40.), 3:0 Gusić (42.), 4:0 Gusić (66.), 4:1 Franjić (71.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Luka Drenjančević (83. Sabadi), Lagator (72. Zorić), Mijakić, Stjević, Karin (70. Perić), Mijakić, Erceg (46. Sekić), Horvat (83. Kovač), Peša, Gusić.

DINAMO: Lovaković (46. Kovačić), Nikolić, Bartoš, Balabanić, Petrović, Svilanović, Vuković, Franjić, Benić (72. Šarčević), Stipić (56. Kreković), Katalenić.

Nogometaši Radničkoga opravdali su ulogu favorita protiv Trnavčana. Nakon početnih dvadesetak minuta u kojima nije bilo izglednijih prilika za pogotke, domaćini su poveli. Igrala se 26. minuta kada je Bojan Stjević svladao golmana Lovakovića i tako svojoj momčadi dao dodatni „vjetar u leđa“.

U samoj završnici Viškovčani su postigli dva pogotka koja su usmjerila utakmicu na njihovu stranu. U 40. minuti Jurica Karin svladao je gostujućega golmana, a samo dvije minute kasnije mladi, talentirani Stipe Gusić po treći je puta svladao trnavačkoga golmana. Za mirnih i sigurnih 3:0 i odlazak na odmor.

Drugo poluvrijeme u domaćoj momčadi započeo je i Slaven Sekić koji se vratio u momčad nakon ozljede. Mladi Stipe Gusić pokazao je dio svoga talenta u 66. minuti kada se po drugi puta upisao u listu strijelaca i domaćinu donio i četvrti pogodak. Gosti su u 70. minuti uspjeli postići počasni pogodak. Strijelac za 1:4 bio je Josip Franjić.

Prema viđenome, zaslužena pobjeda domaćina koja Radnički i dalje ostavlja u kategoriji hit momčad ove jeseni. Podsjetimo da su Viškovčani jesenski dio prvenstva završili na pretposljednjem mjestu, a sada su se, serijom pobjeda i samo jednim porazom, popeli na deseto mjesto s 23 boda.

A Trnavčani nisu razočarali jer su pokazali da znaju igrati, čekali su svoje prilike iz kontri, nekoliko su puta zaprijetili golmanu Danijelu Drenjančeviću. Ali, ove nedjelje Viškovčani su bili bolji i zasluženo su osvojili tri boda.