U ne baš dojmljivoj igri Jurjevčani nastavili s pobjedama!

0
553

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ZRINSKI (J) – SLAVIJA 1:0 (0:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Pomoćnici: Mate Dujmić (Vinkovci) i Filip Damjanović (Đeletovci). Strijelci: 1:0 Kovačević (61. – 11 m).

ZRINSKI (J): Pintarić, Lukačević (88. Jurić), Kegelj (75. Mendeš), Moises (75. Ulm), Marcelo (88. Matković), Majdiš, Begović, Kovačević, Jakić (46. Severović), Šinko, Horvat. Trener: Josip Milardović.

SLAVIJA: Petković, Jakovljević (84. Senić), Martinović, Ruhek, Jozić, Ognjenčić, Tokić (84. Dražetić), Plivelić (53. Dorić), Kocijan, Bajić, Stanić. Trener: Damir Bognar.

Ono što je najvažnije za nogometaše Zrinskoga je pobjeda, peta u proljetnom dijelu, kojom su se Jurjevčani domogli gornjega dijela tablice. Iako bila je to možda i najslabija utakmica kojoj su doprinijeli i slabašni gosti koji u devedeset minuta gotovo da nisu ozbiljnije zaprijetili golmanu Pintariću. Doduše, bilo je nekoliko udaraca iz daljine prema domaćem golmanu, ali sve je to bio lagan plijen.

Domaćini su u prvih petnaestak minuta igrali agresivno, pritiskali su goste od njihovoga golmana i stvorili su nekoliko odličnih prilika, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Krivac za to je i Slavijin golman Petković koji je u nekoliko navrata spašavao svoja vrata. Već u četvrtoj minuti domaćini sz zaprijetili po lijevoj strani. Marcelo puca s ruba kaznenoga prostora, lopta odlazi ispod ruke golmanu Petkoviću, ali nitko od jurjevskih napadača nije pratio akciju tako da je gostujući brani izbacio loptu u polje. Samo dvije minute kasnije Moises puca s dvadesetak metara, lopta odlazi tik preko grede.

U 10. minuti Miran Horvat odlično je asistirao  prema Marcela koji su ruba kaznenoga prostora pokušava lobati golmana, ali lopta je prejaka i završava preko gola. U 18. minuti gosti su uputili prvi udarac prema domaćem golmanu Pintariću.

Očito da je trener domaćih Josip Milardović imao što reći svojim igračima u poluvremenu utakmice jer su od samoga početka krenuli agresivno želeći što prije doći do vodećega pogotka. U 47. minuti akciju je započeo Pavo Kovačević proigravši Moisesa, ali njegov udarac završava pored gola.

U 53. minuti gostujući igrač Benedikt Tokić puca s 18 metara, ali ravno u Pintarića. I ključni trenutak dogodio se u 60. minuti kada se Horvat našao iskosa s desne strane u kaznenom prostoru, pokušao je loptu ubaciti pred gol, ali Dominik Dorić zaustavlja loptu rukom, a sucu Darku Dumančića nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Loptu je uzeo Pavo Kovačević, golmana poslao u desnu, a loptu u lijevu stranu, za vodstvo 1:0. Nakon toga, domaćini su ponovo zapali u organizacijsku krizu, pokušavali su preskakati igru što je gostujućim braničima olakšavalo posao. Još nekoliko prilika domaćina nije pronašlo put do gostujuće mreže.

Sve u svemu, u jednoj mirnoj i ne baš atraktivnoj igri Zrinski je upisao nova tri boda i tako stigao do 36 osvojenoga boda čime je barem privremeno preskočio momčad Graničara iz Županje. U sljedećem 25. kolu Zrinski gostuje u Požegi.