Slavonija lakše od očekivanoga do pobjede!

1151

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

21. KOLO

SLAVONIJA (B) – RADNIČKI 3:0 (1:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Markić (42.), 2:0 Valentin Sito (49.), 3:0 Željko Kladarić (59.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Drenjančević, Klepo, Tilli, Ivan Kladarić (74. Antonio Jurić), Valentin Sito, Nikolić (64. Antunović), Markić (74. Novaković), Kolić, Bunarkić (53. Karlo Sito), Željko Kladarić (74. Tomislav Sito). Trener: Branko Nikolić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kovač (46. Ivić), Bašić (46. Goran Lagator), Marko Mijakić, Stjević (75. Antonio Lagator), Karin, Gusić, Domagoj Mijakić, Horvat, Erceg, Perić (72. Zorić).

Bio je to sudar dvaju raspoloženih momčadi koje su u proljetnom dijelu prvenstva igrale odlično. Gosti iz Viškovaca u dosadašnjim su utakmicama upisali sve pobjede tako da su se domaćini posebno pripremili za gostujuću momčad.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila u znaku domaćina: stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo raspoloženoga napadača. Stopostotne prilike promašili su Đuro Tilli, Željko Kladarić, Stipo Markić, a dva je puta na gol pucao Branko Nikolić. Međutim, mreža Danijela Drenjančevića ostala je netaknuta. Sve do 42. minute kada domaći napadači pronalaze put do mreže. Nakon duploga pasa Nikolića i Željka Kladarića lopta je došla do Valentina Sita koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na pravom se mjestu našao Stipo Markić koji glavom šalje loptu uz samu stativu. Neobranjivo za viškovačkoga golmana. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Odmah početkom nastavka, točnije u 48. minuti, Budrovčani su podebljali svoje vodstvo. Ponovo je raspoloženi dvojac Nikolić – Kladarić izigrao gostujuće braniče, lopta je došla do Valentina Sita koji prolazi i golmana Drenjančevića i mirno šalje loptu u mrežu. Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Budrovcima. Ali, da ne bi bilo dramatike pobrinuo se u 59. minuti Željko Kladarić. Raspoloženi Valentin Sito pronašao je Željka Kladarića koji prolazi trojicu viškovačkih igrača i sam izlazi pred golmana. Mirno, rutinski gura loptu pored golmana.

Do kraja susreta Budrovčani su mogli postići još koji pogodak, ali Zetović s pet metara puca, a golman Drenjančević brani. Nakon toga Karlo Novaković dva puta puca s pet metara: prvi puta Drenjančević brani, a drugi puta puca pored gola. Viškovčani su u samoj završnici zaprijetili golmanu Jakovu Situ, ali udarac Marka Ercega obranio je domaći golman.

Prema prikazanoj igri Budrovčani su zasluženo došli do pobjede koja ih i dalje ostavlja na prvom mjestu. S 50 bodova imaju pet bodova više od drugoplasiranoga Hajduka, ali i jednu utakmicu više. U sljedećem kolu Slavonija je slobodna.