0
1048

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

HAJDUK – DINAMO (TR) 5:1 (1:0)

Široko Polje. Igralište: Široko Polje. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Antun Mižurić (Stari Perkovci) i Matej Dorić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ognjenović (28.), 2:0 Mišetić (56.), 3:0 Blažeković (58.), 4:0 Gurdon (62.), 5:0 Gurdon (76.), 5:1 Katalenić (86.).

HAJDUK: Ivić, Blažević, Blažeković, Mamić (46. Šarić), Ognjenović, Đambić (81. Džambić), Mišetić ( 68. Perak), Gurdon, Drmić (71. Vinko), Petrušić, Labak.

DINAMO: Kovačić, Nikolić, Bartoš, Kreković, Petrović, Svilanović, Vuković, Balabanić, Benić (71. Drmić), Holbik, Katalenić.

Očito da je pobjeda u Budrovcima napunila momčad Hajduka samopouzdanjem što su osjetili nogometaši iz Trnave.

Nakon početnih pola sata igre domaćini su okrunili bolju igru vodstvom. Iz slobodnoga udaraca Ivan Ognjenović pogodio je Kovačićevu mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice do izražaja je došla bolja fizička priprema domaće momčadi. U 56. minuti Hajduk povećava svoje vodstvo. Ubačenu loptu sa strane u kaznenom je prostoru dočekao Mišetić koji glavom pogađa trnavačku mrežu. Samo dvije minute kasnije nova promjena. Lopta je ubačena s desne strane iz slobodnoga udaraca, na nju je u kaznenom prostoru natrčao Borna Blažeković koji pogađa mrežu. Nagradu za fair play zaslužio je Filip Petrušić koji je izašao sam pred gostujućega golmana i zatim nesebično dodao do Stjepana Gurdona koji se ušetao u gol. Svoj drugi, a Hajdukov peti, postigao je Gurdon u 76. minuti. Sam je izašao pred Kovačića i mirno poslao loptu pored njega. I kada se činilo da će utakmica završiti čistom „petardom“ gosti su postigli počasni pogodak. U 86. minuti korner je izveo Luka Katalenić, Blažekovića je lopta udarila i promijenila smjer te iznenadila domaćega golmana Ivića.

Širokopoljci su ostvarili zacrtani plan – osvojili su tri boda – i sada imaju tjedan dana za pripremu za novo gostujuće iskušenje. Sljedeće subote gostuju u Gašincima kod momčadi koja se nalazi na petom mjestu s 39 bodova.