0
2042

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

SLAVONAC (B) – ĐAKOVO CROATIA 1:0 (0:0)

Bukovlje – Igralište Slavonac. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Marko Nikolić (Županja) i Tomislav Šiklić (Županja). Strijelci: 1:0 Gačić (59.).

SLAVONAC (B): Barukčić, Sremac (73. Družić), Mrvelj, Dubac, Mijić, Letica, Martić (56. Špoljar), Roso (56. Matić), Nikolić, Padrić (90. Kajtazi), Gačić. Trener: Ivica Ćorluka.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Kolak, Bošković, Duje Batinić (70. Galičić), Grgačević, Ljuban Ivić (78. Barišić), Pongračić, Domagoj Ivić, Petričević, Ante Batinić (46. Kirchbauer), Pedić (59. Dogan). Trener: Hrvoje Bušić.

Nažalost, nogometaši Đakovo Croatije ponovo su pokazali ono svoje drugo – gostujuće – lice koje im je ponovo donijelo poraz. Protiv „fenjeraša“ iz Bukovlja, Đakovčani su odigrali jednu od najlošijih utakmice ove sezone. Bila je to tvrda utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti, a domaćini su igrali oprezno ne želeći da im gosti prodaju kontru. Đakovčani su prvi došli u priliku u devetoj minuti kada je Ljuban Ivić asistirao Fabijanu Petričeviću čiji udarac brani domaći golamn Juraj Barukčić. Domaćini su prvi puta opasnije zaprijetili u 26. minuti kada Dragan Sremac puca prema golu, ali Jukić je na mjestu. Dvije minute kasnije ponovo prijeti Petričević, ali njegov udarac u bližu kut zaustavio je domaći golman. U završnici prvoga polulvremena pokušao je Pongračić, a golman Barukčić bio je na mjestu. Uglavnom premalo da bi se došlo do značajnijega vodstva.

Niti u nastavku utakmice đakovačka igra nije se promijenila. Trener Bušić pokušao je izmjenama promijeniti ritam svoje momčadi, ali to mu nije uspjelo. U igru su ušli Kirchbauer, Dogan, Galičić i Barišić, ali ritam igre ostao je isti. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59. minuti kada je Tomislav Roso ubacio loptu u đakovaki kazneni prostor gdje se našao Matej Gačić koji je zatresao Jukićevu mrežu. Poslije vodećega domaćega pogotka nogometaši Slavonca mogli su podebljati svoje vodstvo, ali Sremac i Padrić promašili su izgledne prilike. Nakon toga, gosti pokušavaju doći do izjednačenja, ali u đakovačkim redovima ove subote nije bilo raspoloženoga strijelca.

Šteta jer nogometaši Đakovo Croatije imali su odličnu priliku da se vodećem dvojcu (Belišće i Marsonia) bodovno primaknu i tako, ionako zanimljivo prvenstvo, učine još zanimljivijima. Da su Đakovčani imali malo više hrabrosti, mogli su s gostovanja iz Našica, Valpova i Bukovlja donijeti još pokoji bod koji ih je mogao plasirati i u sami vrh. Ovako ostaje veliki žal za propuštenim prilikama i pitanje: Zašto đakovačka igra ima dva lica: domaće (uglavnom odlično) i gostujuće (blijedo).

No, život ide dalje, već sljedeću subotu đakovački će nogometaši imati priliku za popravni ispit jer na svom stadionu dočekuju momčad Kutjeva.