0
1181

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLOGA – SLAVONIJA (B) 4:3 (2:3)

Koritna – Igralište Koritna. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Klepo (4.), 1:2 Pačarić (19.), 2:1 Vidić (22.), 2:2 Ivan Kladarić (27. – 11 m), 2:3 Željko Kladarić (33.), 3:3 Vričak (81.), 4:3 Mlinarević (90.).

SLOGA: Kovač, Pačarić, Josipović, Matošević (24. Teodorović), Marin Penava (87. Josipović), Varičak (83. Čatić), Bjelobrk, Bronzović, Mlinarević, Vidić (70. Sušić), Romac.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Marko Zetović, Tilli, Alen Drenjančević, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Nikolić, Kolić, Karlo Sito (75. Antunović), Željko Kladarić (85. Novaković). Trener: Branko Nikolić.

Nogometaši Sloge i u utakmici protiv vodeće Slavonije pokazali su da će svim protivnicima biti tvrd orah i da nikome na domaćem terenu neće prepustiti bodove bez velike borbe. Korićani su dva puta uspjeli preokrenuti rezultat: nakon minusa 0:1 poveli su 2:1 da bi gostujuće vodstvo 3:2 stigli i u sudačkoj nadoknadi pretvorili u svoju pobjedu 4:3. Ovom pobjedom Sloga je borbu za prvo mjesto učinila još zanimljivijom i očito da će klubovi iz sredine tablice poput: Sloge, HOŠK-a, Šokadije, Omladinca iz Đakovačkih Selaca, Vinogradara biti ti koji će odlučivati o prvaku lige. U ovom prvom kolu Sloga je nanijela Budrovčanima prvi prvenstveni poraza, Gašinčani su Dračicama oduzeli bod…

Slavlje nogometaša Sloge

Gosti iz Budrovaca prvu su priliku pretvorili u vodstvo. Ubačenu loptu iz kornera Kladarić je vratio glavom pred domaći gol, a loptu je u mrežu zakucao Ivan Klepo. Nakon toga Budrovčani su imali još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali golman Kovač u nekoliko je situacija odlično reagirao. Đuro Tilli promašuje s pet metara, Sito, Ivan Kladarić i Nikolić također promašuju izgledne prilike. U 15. minuti Valentin Sito pogađa stativu. I tada se dogodilo nogometno pravilo. Domaćini preokreću rezultat u svoju korist. Bilobrk je uputio udarac, golman Jakov Sito odbija loptu, a na nju natrčava David Pačarić i poravnava rezultat na 1:1. Samo tri minute kasnije domaćini ponovo slave. Nakon prvoga udarca prema gostujućem golu, budrovački golman brani, ali na odbijenu loptu natrčava Danijel Vidić i šalje ju u nezaštićenu mrežu. Budrovčani su se oporavili od ovoga trominutnoga šoka i u 27. minuti poravnavaju rezultat na 2:2. U kaznenom prostoru srušen je Ivan Kladarić, a sudac Šekerija opravdano je pokazao na bijelu točku. Sam Kladarić uzeo je loptu i smjestio je iza Kovačevih leđa. Do odlaska na odmor, točnije u 33. minuti, Budrovčani ponovo vode. Valentin Sito ubacio je loptu iz kornera, na nju je natrčao Željko Kladarić i glavom pogodio mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Do završnice susreta gosti su kontrolirali utakmicu i činilo se da će odnijeti bodove s neugodnoga gostovanje iz Koritne. Međutim, u 83. minuti domaćini su izveli korner, lopti je glavom promijenio smjer Milan Varičak i iznenadio golmana Sita. U sudačkoj nadoknadi Sloga je došla do sva tri boda. Uz dosta sreće vjetar je ubacivanje Ivana Mlinarevića pretvorio u pobjednički pogodak. Lopta je završila u maloj mrežici.

Nogometaši Sloge potvrdili su da će biti neugodan protivnik svakoj momčadi. To je potvrdio i trener gostiju Branko Nikolić: „Činjenica da nam je Sloga nanijela prvi prvenstveni poraz ove sezone govori sama za sebe. Mi nismo iskoristili svoje prilike i uslijedila je kazna. Dobra stvar u ovom porazu je ta da je bolje da nam se to dogodilo na početku prvenstva nego kada se bude odlučivalo o prvaku. Nama ovaj poraz zvoni u ušima i skreće pozornost da svaku utakmicu moramo igrati stopostotnom ozbiljnošću i borbenošću. Čestitam nogometašima Sloge na zasluženoj pobjedi“, završio je budrovački trener.