0
1004

LIGA NOGOMETNOGA SREDIŠTA ĐAKOVO

RADNIK (V) – VELEBIT (P)1:3 (0:1)

Vrbica – Igralište: Vrbica. Bez gledatelja. Sudac: Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Bešlić (27.), 0:2 Bešlić (50.), 1:2 Džanija (55.), 1:3 Malkoč (62.).

RADNIK (V): Čajkušić, Galović, Žilić, Ivica Petrić, Vranješević, Pačarić, Marković, Džanija, Kovačević, Bošnjaković, Josip Petrić.

VELEBIT (P): Rukavina, Šlegl, Henc, Bešlić, Malkoč, Pejak, Mario Djak-Skeledžija, Divald, Denis Djak-Skeledžija, Pražak, Bičanić.

Nogometaši Radnika i Velebita, unatoč lošem i maglovitom vremenu, odigrali su zaostalu utakmicu 10. kola. U prvih se dvadeset minuta igra odvijala na sredini terena bez previše prilika za gol. Gosti napadaju u 25. minuti kada odlično puca Bešlić, no vratar Čajkušić je na mjestu. Samo dvije minute kasnije, Stjepan Bešlić ponovno šutira, ovaj puta iz slobodnoga udarca s 20 metara, i trese domaću mrežu za vodstvo 1:0. Domaćini su imali svoju priliku iz slobodnjaka u 35. minuti, ali golman Rukavina dobro odrađuje svoj posao, tako da se na veliki odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

NK Radnik Vrbica

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze odlučnije, pokušavaju pritisnuti goste, no ponovno Velebit zabija pogodak. I opet je glavni akter Stjepan Bešlić koji iz slobodnoga udarca puca prema golu, domaći golman loše reagira te lopta ulazi u gol. Za gostujuće vodstvo od 2:0. Ovaj pogodak nije obeshrabrio nogometaše Radnika, već oni uspijevaju smanjiti svoj zaostatak. Vranješević je izveo slobodan udarac, golman Rukavina ga brani i odbija loptu na koju natrčava Mijo Džanija i u 55. minuti zabija za 2:1. Domaćini su nastavili agresivno pokušavajući svim snagama doći do preokreta. Petrić je prošao svoje čuvare, odigrao za Kovačevića, ali golman brani njegov udarac. Ipak, nogometaši Velebita stavili su „točku na i“ trećim pogotkom u 62. minuti; Malkoč je povukao kontru, pucao s 20 metara i lopta ulazi u golmanov lijevi kut.

U posljednjim minutama utakmice, Radnik je imao još jednu dobru priliku za smanjiti rezultat. Petrić je ponovno pobjegao svojim čuvarima, pucao po golu, golman mu je uspio obraniti udarac, ali mu je lopta ispala iz ruku, a njegov suigrač mu ju je vratio. Stoga, sudac Ivkić sudi indirekt, no gosti su nezadovoljni tom odlukom te dolazi do naguravanja. Nakon izvedenoga indirekta, sudac svira kraj.

Za kraj, valja reći kako je Radnik igrao bez nekoliko bitnih igrača, no ipak je ovo bila potpuno zaslužena pobjeda Velebita koji odnosi bodove!