830

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

14. KOLO

HAJDUK – BUDUĆNOST 3:1 (2:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Bez gledatelja: Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (1.), 2:0 Rudnički (6.), 3:0 Blažeković (70.), 3:1 Penava (82.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažeković, Šarić (81. Vinko), Ljubić, Mišetić, Rudnički (59. Stjepan Đambić), Ognjenović (73. Mamić), Gurdon,  Labak, Bošković, Kristijan Džambić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Bilušić, Jukić, Paradžik, Željko Grgić. Gregić, Penava, Anto Grgić, Babić (45.Perić), Pavić (52. Perić), Ručević.

Nogometaši Hajduka rutinski su odradili posao protiv Gorjanaca i zahvaljujući remiju u Budrovcima (Slavnija – Dračice) popeli se na drugo mjesto s 32 boda koliko imaju i vodeći Budrovčani. Sve je krenulo kao po željama domaćina. Već u prvom napadu Hajduk je došao u vodstvo. Gosti su protestirali prema sucu Bibkoviću tražeći prekršaj nad Grgićem, ali sudac se nije oglasio što je iskoristio Stjepan Gurdon i sam izašao pred golmana Bunozu. Mirno je poslao loptu u nezaštićenu mrežu. Slavlje domaćina nije se niti stišalo, uslijedio je novi pogodak. U kaznenom prostoru lopta je došla do Rudničkoga koji lažnjakom vara gorjanskoga golmana i lagano šalje loptu u mrežu. Početna nervoza držale je goste do kraja utakmice. Tako je u 44. minuti golman Budućnosti Marko Bunoza morao u svlačionicu jer se obračunavao sa sucem Bibkovićem.

Odmah početkom drugoga poluvremena, točnije u 48. minuti, sudac Bibković isključio je i drugoga gorjanskoga igrača. Mijo Gregić, nakon prvoga žutoga u 15. minuti, drugi je puta požutio u 48., a razlog je bio preoštar start. Nakon toga, domaćini su stali zadovoljni vodstvom tako da je i ritam utakmice splasnuo. Ipak, bolju igru i u nastavku domaćini su potvrdili trećim pogotkom. Borna Blažeković iz slobodnog udarca s 20 metara neobranjivo pogađa za 3:0. Gosti su, s devet igrača u polju, uspjeli postići počasni pogodak. Nakon nespretne intervencije domaće obrane najbolje se snašao Penava koji ubacuje loptu u mrežu za konačnih 3:1.