Nikola Andrijević iz slobodnjaka pogodio za Šokadijinu pobjedu!

0
755

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ŠOKADIJA – OMLADINAC (ĐS) 2:1 (1:0)

Strizivojna – Igralište Šokadija. Gledatelja: 100. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Dalibor Totić i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mašić (42.), 1:1 Genda (79.), 2:1 Nikola Andrijević (83.).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Rendulić, Damjanović, Jakobović, Matić, Jukić (46. Marković), Bilobrk (46. Nikola Andrijević), Mašić (90. Mario Andrijević), Milinović, Stefan Andrijević.

OMLADINAC (ĐS): Robert Kričančić, Majstorović (49. Tomislav Aščić), Bjelobrk, Jelačić, Mario Kričančić, Genda, Škalec, Vardić (58. Turić), Jakab (46. Mikolš), Jelačić, Vrtarić, Žarko Aščić.

Nogometaši Šokadije i Omladinca iz Đakovačkih Selaca odigrali su ravnopravnu utakmicu u kojoj su sitni detalji odlučivali o pobjedniku. U prvom poluvremenu najveći dio igre protekao je na sredini terena. Domaćini su imali veći posjed lopte, a gosti su svoju priliku čekali iz kontranapada.

Prvi su zaprijetili Selčani. U osmoj minuti ubačena je lopta s desne strane, Borna Vardić s desetak metara puca glavom, ali lopta odlazi pored gola. Bijelo-plavi svoju su priliku imali u 15. minuti. S lijeve strana na rubu kaznenoga prostora našao se Ivan Matić koji gađa suprotni kut Kričančičevog gola, selački golman odbija loptu, a u nastavku akcije lopta po drugi puta dolazi do Matića čiji udarac s ruba kaznenoga prostora završava preko gola. Domaćini prijete u 20. minuti. S lijeve strane ubačena je lopta na peterac gdje se našao Lovro Milinović, ali nije glavom uspio poslati loptu u mrežu.

Tri minute kasnije gosti su u prilici. Na sredini terena loptu je primio Matej Genda koji dodaje loptu na lijevu stranu gdje se našao Kristijan Vrtarić. Selački napadač iskosa ulazi u kazneni prostor, njegov udarac golman Šen brani nogama.

Do završnice prvoga dijela igra se preselila na sredinu terena, a u 42. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Akcije je krenula po desnoj strani, ubačena lopta došla na drugu stativu gdje se našao Antonio Mašić koji glavom pogađa selačku mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice Selčani su pokušavali doći do izjednačenja, imali su nekoliko situacija za gol, ali u realizaciji nije bilo koncentracije. Ipak, u 79. minuti Matej Genda ušao je u kazneni prostor gdje ga je srušio domaći stoper, a sudac Zdenko Lovrić opravdano je pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator najstrože kazne bio je sam Matej Genda. Samo četiri minute kasnije, Šokadija je došla do drugoga gola. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Nikola Andrijević, lopta se od stative odbila i završila iza Kričančičevih leđa. U posljednjim trenucima utakmice gosti su mogli doći do izjednačenja. Po strani je prošao Turčić, u kaznenom prostoru proigrao je Žarka Aščića koji nije na vrijeme reagirao i prilika je otišla u nepovrat.

Tako su nogometaši Šokadije puno teže od očekivanoga došli do nove pobjede i tri boda koja ih definitivno vraćaju u gornji dom. Mlada momčad Omladinca odigrala je jako dobru utakmicu, ali sreća danas nije bila na njihovoj strani.