Kukučka i Dos Santos za treću jurjevsku pobjedu!

0
502

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

ZRINSKI (J) – SLAVONAC (B) 2:0 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Robert Naš (Osijek) i Igor Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Kukučka (12.), 2:0 Dos Santos (75.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Matković (88. Jurić), Kegelj, Ulm (58. Moises), Lukačević, Kukučka (70. Živković),  Dos Santos (88. Mendeš), Šinko, Kovačević, Žutić (58. Ždinjak), Begović. Trener: Josip Milardović.

SLAVONAC (B): Juraj Barukčić, Brkić, Ferić (16. Topić), Letica, Sremac (80. Kajtazi), Nikolić, Padrić, Dubac (71. Družić), Špoljar, Jandrić (71. Martić), Gačić. Trener: Ivica Ćorluka.

Nogometaši Zrinskoga upisali su svoju treću prvenstvenu pobjedu i tako uhvatili priključak prema sredini tablice. U 16. minuti priključak sa sredinom tablice. I to potpuno zasluženo jer su prema prikazanoj igri i ostvarenim prilikama rezultat mogao biti i puno veći.

Nakon početnih desetak minuta međusobnog ispitivanja, nogometaši Zrinskoga preuzeli su terensku inicijativu i već u 12. minuti došli su u vodstvo. Dubinsku loptu Dos Santos je glavom proslijedio do Janika Kukučke koji se sam našao pred golmanom Barukčićem. Mirno pored gostujućega vratara domaći napadač šalje loptu u mrežu. I nakon vodstva, Jurjevčani su dominirali. U 16. minuti Ivan Žutić točnom loptom pronašao je Dos Santosa koji puca s 12 metara, ali Barukčić brani njegov udarac. U 22. minuti gosti su prvi puta zaprijetili. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Josip Padrić, ali golman Pintarić bio je na mjestu. Nakon toga igra se preselila na sredinu terena bez izglednijih prilika s obje strane. U samoj završnici gosti su ponovo zaprijetili. Igrala se 40. minuta kada je Dragan Sremac uputio udarac s 18 metara, ali ravno u Pintarića.

U nastavku utakmice domaćini su ubacili u višu brzinu i redale su se odlične prilike. U 55. minuti Šinko je napravio pravi slalom na lijevoj strani, prošao je trojicu protivničkih igrača, ubacio je loptu u gostujući peterac, na drugoj se vratnici našao Ivan Žutić koji promašuje gol. Ova situacija može se svrstati u kategoriji: teže je bilo promašiti nego pogoditi mrežu. Dvije minute kasnije prijete gosti. Ubačenu loptu iz kornera glavom je prema Pintariću uputio Dragan Sremac, ali jurjevski blok uspio je zaustaviti udarac. U 60. minuti vidjeli smo najljepšu akciju domaćina. Na lijevoj strani Kukučka je petom uposlio Ždinjaka koji prolazi do korner linije. Uslijedilo je ubacivanje prema do Dos Santosu koji puca s pet metara, ali golman Barukučić uspijeva loptu izbaciti u korner. Opsada se nastavlja dalje. Dvije minute kasnije, Moises je dubinskom loptom uposlio Janika Kukučku koji sam izlazi pred golmana. U posljednjem trenutku dao si je predugačak for što je bilo dovoljno protivničkom golmanu da dođe prije do lopte. U 76. minuti u glavnoj ulozi je raspoloženi Ždinjak koji bježi svojim protivnicima po lijevoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor, na desetak metara našao se Dos Santos kojemu nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu. Tim pogotkom riješeno je pitanje pobjednika. U 88. minuti domaćini su imali posljednju priliku za još uvjerljiviju pobjedu. Moises je uposlio Ždinjaka koji je ušao u kazneni prostor iskosa s lijeve strane, međutim, njegov udarac završava pored gola.

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda Zrinskoga. U sljedećem 11. kolu nogometaši Zrinskoga idu na gostovanje Graničaru iz Županje.