Kešinčanima derbi protiv Vučevaca, Ivanovčani u nastavku napunili mrežu Slavoncu (Đ), u Potnjanima bez golova, podjela bodova u Tomašancima, Mrzovićani dominirali u Lapovcima!

0
895

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

KEŠINCI – VUČEVCI 2:1 (1:1)

Kešinci – Igralište Kešinci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo): Strijelci: 1:0 Ivan Juroš (20.), 1:1 Pilipović (30.), 2:1 Mijačević (67.).

KEŠINCI: Šajkunić, Tomislav Ravnjak, Krešimir Juroš, Mijačević, Vojnović, Peler, Tadić (46. Bago), Doko, Bilobrk, Čaleta, Ivan Juroš.

VUČEVCI: Ostajmer, Dančo, Erceg, Verhas (73. galičić), Kos, Topalović (64. Stjević), Pilipović, Zorica, Sesar (59. Mikić), Miloš, Pervan.

Derbi susret sedmoga kola između Kešinaca i Vučevaca pripao je domaćinima. U utakmici s ne baš previše prilika bolje su se snašli Kešinačni koji su golovima Ivana Juroša i Mijačevića došli do pobjede koja ih ostavlja na vrhu sa svih 18 bodova.

U 20. minuti Kešinci su izveli korner, najviši u skoku bio je Ivan Juroš koji glavom zakucava loptu u gostujuću režu. Nakon toga bude se i gosti koji u 30. minuti dolaze do izjednačenje. Kos je prošao po boku, ubacio loptu u kazneni prostor gdje se na pravom mjestu našao Toni Pilipović i pogađa malu mrežicu. To je bio rezultat prvoga poluvremena.

Pobjeda u derbiju – NK Kešinci

U nastavku utakmice igra se odvijala između dva kaznena prostora, a u 67. minuti pada odluka o pobjedniku. Mijačević je iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i pogađa mrežu za 2:1. Do kraja utakmice Vučevčani su preuzeli inicijativu, ali rezultat se više nije mijenjao. Kraj utakmice azsjenila su isključenja. Sudac Vuković iz igre je isključio Tomislava Ravnjaka (udaranje protivničkoga igrača glavom) te dvojicu Vučevčana Denisa Galičića (udaranje protivničkoga igrača glavom) i Tomislava Miloša (vrijeđanje suca).

DINAMO (TO) – RADNIK 1:1 (0:0)

Tomašanci – Igralište Tomašanci. Gledatelja: 100. Sudac: Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Josip Petrić (57.), 1:1 Čengić (70.)

DINAMO (TO): Petrović (62. Jeleč), Staković, Vinković (72. Stojanović), Teo Stojaković. Prevoznik, Čengić, Milanović, Gregić, Brjaković (46. Brdarić), Mislav Vinković (55. Vedran Stojaković), Blatančić (89. Vađon).

RADNIK: Čajkušić, Bošnjaković, Ivica Petrić, Matijašić (46. Marko Čapalija), Matej Čapalija, Vidrač, Vranješević, Džanija, Kovačević, Marković, Josip Petrić (70. Pačarić).

U jednoj tvrdoj i borbenoj utakmici uslijedila je podjela bodova. Već u desetoj minuti Vranješević je prošao svoga čuvara, ulazi u kazneni prostor gdje je srušen, ali sudac Elko Crn nije se ogalsio. Gosti su nastavili napadati i u 25. minuti  Vranješević puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Petrović uspješno brani, a odbijenu loptu  Marković šalje preko gola. Domaćini prijete u 35. minuti kada Vinković puca iskosa, ali Čajkušić je na mjestu.

U nastavku utakmice gosti iz Vrbice imali su veći posjed lopte što im je donijelo i vodstvo. U 57. minuti Kovačević prolazi svoje čuvare, asistira za Vranješevića čiji udarac brani domaći golman, a na odbijenu loptu natrčava Josip Petrić i šalje ju u mrežu. Za zasluženo vodstvo Radnika. U 70. minuti strijelac pogotka Josip Petrić zbog ozljede napustio je igru, a tada su domaćini došli do izjednačenja. Blatančić je ubacio loptu u kazneni prostor, gostujući golman loše je reagirao što je iskoristio Čengić i pospremio loptu u mrežu. Posljednju priliku imali su gosti iz Vrbice. U 90. minuti pucao je Kovačević, ali lopta se od stative odbila u gol aut.

VELEBIT – SLAVONAC (SD) 0:0

Potnjani – Igralište Potnjani. Gledatelja: 100. Sudac: Rajko Ač (Đakovo).

VELEBIT: Rukavina, Bičanić, Šlegl, Agatić (82. Jendrišek), Pop, Perak, Divald, Pek, Širajčić, PražaK (63. Bešlić), Kovač.

SLAVONAC (SD): Pakši, Babić, Tomislav Barušić, Marko Barušić, Krha (73. Mihaljević), Poljarević, Budžaki (62. Zorbas), Smolka (80. Štefančić), Karlo Babić, Matković (53. Tomislav Barušić).

Općinski susret Potnjanaca i Slatinčana završio je bez pogodaka. U prvom poluvremenu gledatelji nisu vidjeli gotovo ništa niti od jedne momčadi. I jedni i drugi igrali su na sredini terena tako da pravih prilika za pogotke nije niti bilo. Tek dvije poluprike domaćina koje su završila izvan okvira golmana Pakšija.

U nastavku utakmice vidjeli smo nešto sadržajniju igru, ali opet bez pogodaka. Potnjanci su imali tri izgledne prilike, ali sve su završile pored vratnice dok su gosti najozbiljnije zaprijetili u 75. minuti, ali udarac gostujućega napadača obranio je domaći golman Rukavina.

MLADOST (I) – SLAVONAC (Đ) 6:2 (2:2)

Ivanovci – Igralište Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Ivanović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Goran Išasegi (6. – 11 m), 1:1 Danijel Markić (20.), 1:2 Danijel Markić (22.), 2:2 Jurić (32.), 3:2 Pitlović (65.), 4:2 Goran Išasegi (70.), 5:2 Nikola Lulić (73.), 6:2 Goran Išasegi (80.).

MLADOST (I): Drobina, Dudaš, Radočaj (68. Nikola Lulić), Bauer, Andrić (85. Ivan Lulić), Karas, Jurić (87. Aleksa), Pitlović, Ivan Išasegi (74. Bošnjak), Goran Išasegi.

SLAVONAC (Đ): Marinović, Kolar, Carević, Petrović, Birkić, Gabrijel Markić, Bošnjaković (74. Nikola Andrić), Begović, Slobođanac (61. Topić; 76. Bibković), Josip Birkić, Mijatović (46. Schmidt).

Nogometaši Mladosti na domaćem su terenu upisali pobjedu i tako nastavili uspješan niz rezultata. Doduše, u prvom poluvremenu nije izgledalo da će domaćini doći do visoke pobjede tim više što su gosti vodili 2:1. Ivanovčani su u šestoj minuti došli u vodstvo iz kaznenoga udarca kojega je sigurno izveo Goran Išasegi. Međutim, gosti su brzo uzvratili i golom Danijela Markića u 20. minuti izjednačili na 1:1 da bi isti igrač dvije minute kasnije doveo Slavonac u vodstvo 2:1. Nakon toga, domaćini imaju veći posjed lopte i u 32. minuti Jurić izjednačava rezultat na 2:2.

U nastavku utakmice igra nogometaša iz Đurđanaca se raspala, a to koriste domaćini i s četiri pogotka dolaze do visoke i zaslužene pobjede. Strijelci su bili Pitlović, još dva puta Goran Išasegi te jednom Nikola Lulić.

MLADOST (L) – NAPRIJED 0:6 (0:3)

Lapovci – Igralište Lapovci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Maričičević ((3.), 0:2 Klapirić (15.), 0:3 Tolj (16.), 0:4 Mravunac (50.), 0:5 Tolj (83.), 0:6 Jurišić (85.).

MLADOST (L): Grigić, Matić, Hortig, Mikić, Senčanin, Vedran Veselinović, Ivaković (48. Gabrić), Filip Jurišić, Nikica Veselinović, Antun Vuković, Jozo Vuković.

NAPRIJED: Orečić (77. Žmegač), Kalić (58. Ju urišić), Rendulić (74. Leonardo Kalić), Majić (70. Luka Matić), Radanović, Vidinović, Klapirić (55. David Podhraški), Turšćak, Mravunac (67. Dominik Podhraški), Tolj, Marčičević.

Gosti iz Mrzovića uraganski su riješili pitanje pobjednika. U Lapovcima su već u 16. minuti imali vodstvo 3:0 čime je utakmica praktički bila odlučena. U 3. minuti Maričičević pogađa za 1:0, u 15. se u listu strijelaca upisuje Klapirić da bi samo minutu kasnije na 3:0 povisio Tolj. U nastavku utakmice Mrzovićani su postigli još tri pogotka: u 50. za 4:0 Mravunac, u 83. drugim pogotkom Tolj za 5:0, a konačnih 6:0 postavio je Jurišić.