0
722

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

OMLADINAC (J) – BILJE 5:1 (2:1)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Ivan Šalamun (Našice) i Domagoj Pavlović (Velimirovac). Strijelci: 1:0 Josip Hulak (23.), 1:1 Aćimović (29.), 2:1 Zlatko Kvasnovski (31.), 3:1 Zlatko Kvasnovski (48.), 4:1 Domagoj Hulak (71.), 5:1 Lovro Kvasnovski (86.).

OMLADINAC (J): Kuric (68. Gavljak), Kristek, Igor Stuhli (62. Brkić), Šlegl, Josip Hulak, Alen Stuhli (46. Dorijan Hulak), Kerovec, Zlatko Kvasnovski (74. Lovro Kvasnovski), Štefančić, Domagoj Hulak, Batorek. Trener: Domagoj Vragolović.

BILJE: Bošnjaković, Čepčik, Fremec (79. Đorđić), Bagarić, Aćimović, Marinić, Knežević, Grlić, Greganović (60. Galić; 65. Ranogajec), Makoter, Sekanić (72. Eršetić). Trener: Viktor Juričan.

Pred nogometašima Omladinaca bio je imperativ pobjede tako da su od prve minute krenuli napadački. Štefančić je u nekoliko navrata prošao po desnoj strani i odlično uposlio suigrače, ali promašivali su glavom Goran Kristek i dva puta Igor Stuhli. Bratsku akciju izveli su Alen i Igor Stuhli, ali Igor puca pored gola. Odmah nakon toga Alen Stuhli asistira Štefančiću čiji udarac s deset metara brani golman Bošnjaković. Gosti prvi puta prijete preko Karla Greganića koji sam izlazi pred golmana Kurica, ali josipovački golman je uspješniji., U 23. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor, biljska obrana izbacila je loptu na rub kaznenoga prostora gdje se našao Josip Hulak koji iz prve puca i pogađa mrežu. Nakon toga, gostujući igrač Andrej Knežević dobiva crveni karton zbog vrijeđanja i psovanja suca Dendisa čime je Josipovčanima posao olakšan. Ali, s igračem manje gosti dolaze do izjednačenja. Slobodan udarac izveo je Aćimović, lopta pogađa u glavu Kristeka i mijenja smjer te vara golmana Kurica. Samo dvije minute kasnije Igor Stuhli ulazi u kazneni prostor, asistira Zlatku Kvasnovskom  koji nije imao težak zadatak za 2:1. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga poluvremena domaćini su povećali vodstvo. S lijeve strane odličnu loptu u kazneni prostor ubacio je Dorijan Hulak, s pet metara glavom pogađa Zlatko Kvasnovski. Do kraja susreta igalo se na jedan gol – onaj biljski. U 71. minuti Domagoj Hulak volej udarcem s 12 metara pogađa gostujuću mrežu, a u 86. minuti svoj prvi gol postiže mladi Lovro Kvasnovski. Asistirao mu je Batorek.

Ovom pobjedom nogometaši Omladinca lakše dišu jer su se maknuli iz opasne zone.