0
774

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ČEPIN 1:1 (0:0)

Đakovo – Stadion  Đakovo. Gledatelja: 600. Sudac: Oliver Romić(Osijek). Pomoćnici: Ivan Janić (Ilok) i Oliver Hrmić (Požega). Strijelci: 0:1 Dragojević (52.), 1:1 Pongračić (76.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić. Dogan, Kolak, Bošković, Duje Batinić (78. Kleemn), Grgačević, Pongračić, Domagoj Ivić, Galičić, Ante Batinić (46. Ljuban Ivić), Kirchbauer (46. Burazin). Trener: Hrvoje Bušić.

ČEPIN: Jakovljević, Grgić, Bilobrk, Dragojević, Goluža (73. Krstanović), Gregić (80. Pedić), Kraljević, Batarilo-Ćerdić, Jurić (90. Pandžić), Zebec, Brlić (80. Bognar). Trener: Igor Toth.

Đakovo već dugo nije vidjelo utakmicu u kojoj se sastaje vodeći dvojac lige. Đakovčani na prvom, Čepin na drugom mjestu (doduše, treba biti realan i reći da treća Marsonia ima tri boda manje, ali i dvije utakmice manje, op. a.) privukli su šestotinjak navijača koji su vidjeli borbenu utakmicu u kojoj su i jedni i drugi mogli do pobjede.

Čepin ostavio bolji umjetnički dojam

U prvih petnaestak minuta obje su momčadi igrale oprezno pazeći više kako sačuvati svoj gol nego kako ugroziti protivnički. Gosti iz Čepina prvi su zaprijetili u 14. minuti kada je s desne strane u đakovački kazneni prostor loptu ubacio Pavo Grgić. Na pet metara do lopte je došao Vedran Goluža, ali nije ju uspio najbolje zahvatiti tako da je njegov udarac završio pored gola. Dvije minute kasnije Đakovčani uzvraćaju. Bošković je povukao loptu, predao je do Pongračića koji odmah loptu ubacuje u prazan prostor.

Prema čepinskom golu sjurio se Dominik Dogan, prošao je i golmana Jakovljevića, ali njegov udarac s gol linije izbija gostujući branič. Do 36. minute igralo se između dva kaznena prostora s tim što su gosti u nekoliko napada stvorili obećavajuće situacije, ali nije bilo konkretne završnice. U 36. minuti Đakovčani su započeli akciju po desnoj strani, Ante Batinić proigrao je Pongračića koji se s dva lažnjaka rješava pratnje i s ruba kaznenoga prostora plasirala loptu u desni donji kut. Ali, Jakovljević je pročitao namjeru đakovačkoga napadača i mirno prihvatio loptu.

Gosti su zaprijetili u 40. minuti kada je Luka Batarilo-Ćerdić pucao s 18 metara, ali lopta je prošla tik pored vratnice. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena Pongračić puca s ruba kaznenoga prostora, ali njegov udarac bio je preslab da bi iznenadio čepinskoga golmana. U prvih 45 minuta Đakovčani dosta rezervirani, Čepin s većim posjedom lopte, ali sve njihove akcije završavale su na rubu đakovačkoga kaznenoga prostora.

Zeleni dominirali, majstorija Pongračića za bod!

U nastavku utakmice gosti su imali više od igre, veći posjed lopte i gol je „visio u zraku“. U 46. minuti Luka Zebec ulazi s lijeve strane, njegov udarac Stipe Nevistić brani nogama i tako spašava siguran pogodak.

U 51. minuti ponovo su „zeleni“ u prilici. S dvadesetak metara odlično gađa Batarilo-Ćerdić, ali Nevistić majstorskom paradom vadi loptu ispod same prečke i izbacuje u korner.

Ubačenu loptu na drugoj je vratnici dočekao Luka Dragojević koji glavom pogađa đakovačku mrežu za vodstvo 1:0. Do 75. minute gosti iz Čepina imali su još nekoliko prilika da riješe utakmicu u svoju korist, ali u završnici nije bilo smirenosti i preciznosti. U posljednjih petnaest minuta Đakovčani su preuzeli igru u svoje ruke i najprije došli do izjednačujućega pogotka. Domagoj Ivić povukao je loptu po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu do Mihaela Pongračića koji majstorski izbacuje dva gostujuća igrača i s desetak metara pogađa suprotni kut Jakovljevićeve mreže.

Ovaj gol osokolio je domaće igrače koji su u završnici mogli doći i do pobjede. U 80. minuti vidjeli smo najljepšu akciju utakmice. Akciju je započeo Branko Klemen koji na sredini terena pronalazi Pongračića, a ovaj odmah loptu prosljeđuje na lijevu stranu gdje se našao Dogan. Njegov udarac u suprotnu stranu vršcima prstiju golman Jakovljević izbacio je, uz pomoć stative, u korner. Do kraja utakmice Đakovčani su vršili pritisak, ali rezultat se nije mijenjao.

Derbi susret opravdao je očekivanja, svakome je pripao po bod: Čepin je možda za nijansu ostavio bolji umjetnički dojam, imali su veći posjed lopte i lakše su organizirali akcije, ali nedostajala im je završnica. A Đakovčani su pokazali da imaju pojedince koji jednim potezom, kao što je to učinio Pongračić, mogu riješiti utakmicu.

Đakovčani s 20 bodova i dalje ostaju na prvom mjestu, Čepin je drugi, ali na trećem mjestu nalazi se Marsonia s 19 bodova (i dvije utakmice manje).

U sljedećem kolu (srijeda) Đakovo Croatia ide na gostovanje u Ivankovo.