0
684

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

TORPEDO – ŠOKADIJA 1:2 (0:0)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 100. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje) i Stjepan Pal (Darda). Strijelci: 1:0 Dragičević (51.), 1:1 Čuić (71. – ag), 1:2 Matić (84.).

TORPEDO: Vinković, Renato Lulić, Marin Cicvarić, Rotim, Rajčević, Fogadić (81. Mislav Ivanda), Nikolić-Kovačić (74. Kopecki), Radoš, Antinac, Stjepan Kušević, Čuić. Trener: Goran Uzelac.

ŠOKADIJA: Ličanin, Gregorović, Leonardo Ličanin (67. Mišković), Pejić (46. Kokanović), Petričević, Matić, Marijan Knežević (90. Lukić), Grgić (52. Knežević), Dragičević (54. Islami), Robert Knežević, Vuković. Trener: Irfan Islami.

Na Kuševcu ništa novo. Torpedo je upisao peti domaći poraz i tako nastavio niz neuspjeha koji ih je prikovao za samo dno tablice. Iako, tijek utakmice nije sugerirao da će kuševački nogometaši opet teren napusti pognute glave.

U prvom poluvremenu najviše se igre odvijalo na sredini terena. U 23. minuti domaćini su imali prvu priliku. Rajčević je pucao iskosa s lijeve strane, ali golman Ličanin bio je na mjestu. Dvije minute kasnije Renato Lulić izveo je slobodan udarac s 18 metara, naciljao je lijevi golmanov kut, ali nedovoljan jak udarac zaustavio je gostujući golman. Prvu prijetnju gosti su ostvarili u 29. minuti. Matić je iskoristio neopreznost domaće obrane, brzo ubačenu loptu iz auta gostujući napadač je primio i sam krenuo prema golmanu Vinkoviću koji spašava svoja vrata. U 34. minuti Antinac je ubacio loptu u kazneni prostor, Dominik Radoš bio je na lopti, ali nije ju uspio zahvatiti i poslati je u mrežu. Najbolju priliku imali su Kuševčani u 44. minuti. Fogadić je šutirao s 18 metara, lopta je pogodila stativu.

Kuševčani su i u nastavku imali više od igre i konačno su došli u zasluženo vodstvo. U 49. minuti odlična prilika za domaćine. Fogadić ubacuje loptu u kazneni prostor, Nikolić-Kovačić puca glavom, ali lopta je bila malo previsoka tako da je kuševački napadač nije najbolje zahvatio. Samo dvije minute kasnije domaćini dolaze u toliko željeno vodstvo. Rajčević se našao u mrtvom kutu između dvojice protivničkih igrača, uspio je loptu ubaciti u peterac gdje je Dragičević nespretno reagirao i ubacio loptu u svoju mrežu.

Kuševčani su dominirali do 65. minute kada gosti pokazuju želju da ozbiljnije krenu prema domećem golu. U 66. minuti povratna lopta došla je do Marijana Kneževića koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali Vinković je na mjestu. U 71. minuti dogodilo se ono čega su se pribojavali domaći navijači. Ubačenu loptu s desne strane u vlastitu mrežu pospremio je Josip Čuić. I tada se kuševačka igra raspala. To su iskoristili gosti i u 84. minuti dolaze u vodstvo. Nakon duploga pasa lopta je došla do Matića koji s ruba kaznenoga prostora pogađa desni donji kut Vinkovićeve mreže.

I po peti puta ove sezone kuševački nogometaši napustili su teren pognute glave. Iako su Kuševčani bili ravnopravan protivnik, u većem dijelu utakmice i bolji, ali dvije neopreznosti koštale su igrače Gorana Uzelca bodova.