Drenjanci u završnici do bodova, Velebitu bodovi u Lapovcima, remi u Tomašancima, Ivanovčani bolji od Slavonca (SD)!

0
737

LIGA NOGOMETNOGA SREDIŠTA ĐAKOVO

ZRINSKI (D) – RADNIK 2:1 (0:0)

Drenje – Igralište Drenje: Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Ivica Špoljar (Drenje). Strijelci: 1:0 Domagoj Petrović (47.), 1:1 Marković (72.), 2:1 Milošević 89.).

ZRINSKI (D): Kozjak, Kajtar, Petrić, Mačinković, Hrvoje Petrović, Dominik Ikić (75. Krivošić), Stošić, Stjepan Petrović (85. Šimić), Milošević (90. Rajić), Domagoj Petrović, Kušić (52. Labudić).

RADNIK: Čajkušić, Kichaz (29. Bošnjaković), Ivica Petrić, Vidrač, Matijašić, Čapalija (78. Juroš), Vranješević, Josip Petrić, Kovačević, Marković, Džanija.

Nogometaši Radnika nakon prošlotjednoga poraza nisu imali što čekati nego puni optimizma krenuti u Drenje po dobar rezultat. I gosti su bili blizu ostvarenja cilja, ali su u 89. minuti primili drugi pogodak koji ih je koštao gubitka boda. Gosti bolje otvaraju utakmicu i u 10. minuti Vranješević promašuje stopostotnu priliku. Izlazi sam pred golmana Kozjaka, ali puca pored gola.

Gosti su se žalili jer, prema njihovu mišljenju, sudac Marković nije dosudio očiti kazneni udarac u njihovu korist kada je Vranješević prošao svoje čuvare i ušao u kazneni prostor gdje je srušen. U sljedećem napadu glavni sudac dodijelio je, zbog prekršaja, crveni karton vrbičkom stoperu.

U nastavku utakmice Drenjanci u 47. minuti dolaze u vodstvo. Milošević je pobjegao gostujućoj obrani koja je očekivala da će sudac svirati zaleđe, i plasirao loptu pored golmana Čajkušića. Gosti su, iako s igračem manje, igrali otvoreno što im je donijelo poravnanje rezultata. U 72. minuti Marijan Mrković pobjegao je svojim čuvarima i sam izlazi pred golmana. Mirno je poslao loptu u mrežu. U posljednjim trenucima utakmice Drenjanci su došli do pobjedničkoga gola. Na ubačenu loptu najbolje je reagirao Milošević koji postiže pogodak za konačnih 2:1.

DINAMO (TO) – NAPRIJED 1:1 (0:1)

Tomašanci – Igralište Tomašanci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Strijelci: 0:1 Maričičević (30.), 1:1 Tunuković (66.).

DINAMO (TO): Petrović, Staković (72. Stojanović), Petar Vinković, Teo Stojaković, Prevoznik, Tunuković, Kovačević (47. Milanović), Gregić, Brajković (60. Vedran Stojaković), Brdarić, Blatančić (77. Mislav Vinković).

NAPRIJED: Žmegač, Jurišić, Majić, Radanović, Klapirić (90. Leonardo Kalić), Robert Kalić, Tolj (70. Dominik Podhraški), Marčičević, Mravunac (65. David Podhraški), Rendulić, Turšćak.

U Tomašanicma je došlo do podjele bodova. Gosti iz Mrzovića bili su bolji u prvom, a domaćini u drugom poluvremenu.

U 33. minuti gosti golom Dine Maričičevića dolaze u vodstvo 1:0 što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice domaćini preuzimaju terensku inicijativu i u 66. minuti dolaze do izjednačenja. Loptu je u kazneni prostor ubacio Vedran Stojaković, a najbolje se u kaznenom prostoru snašao Željko Tunuković koji šalje loptu u gostujuću mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

MLADOST (I) – SLAVONAC (SD)  3:1 (1:0)

Ivanovci – Igralište: Ivanovci. Gledatelja: 100. Sudac: Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Ivan Išasegi (11.), 1:1 Antonio Matković (47.), 2:1 Pitlović (54.), 3:1 Andrić (58.).

MLADOST (I): Mihael Drobina, Dudaš (46. Dolić), Radočaj, Bauer, Lulić, Jurić, Andrić, Karas (88. Majlinger), Goran Išasegi (90. Aleksa), Pitlović (90. Bučanović), Ivan Išasegi (80. Robert Drobina).

SLAVONAC (SD): Pakši, Mihael Babić, Tomislav Barušić, Antonio Matković (75. Tomislav Barušić), Antonio Barušić, Matej Poljarević, Mihael Poljarević, Perak (84. Božidar Matković), Brkić, Karlo Babić, Mihaljević (64. Begović).

Nogometaši Mladosti ostvarili su novu pobjedu protiv Slavonca iz Slatinika Drenjskog. Domaćini su poveli u 11. minuti golom Ivana Išasegija, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena. U drugoj minuti nastavka, gosti su, golom Antonija Matkovića, izjednačili rezultat na 1:1. Za samo četiri minute, domaćini su uspjeli postići dva pogotka i time riješiti pitanje pobjednika. U 54. minuti, Alen Pitlović, postiže drugi, a u 58. Nikola Andrić i treći gol za ivanovačku momčad. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

MLADOST (L) – VELEBIT 2:4 (1:2)

Nogometaši Velebita iz Lapovaca odnijeli su sva tri boda. Iako su domaćini u 14. minuti poveli 1:0 do odmora su gosti postigli dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist. U 35. minuti asistent je bio Ivan Volarević koji pronalazi Malkoča, strijelca za poravnanje rezultata. Samo pet minuta kasnije, Romario Henc s dvadesetak metara preciznim udarcem pogađa desni donji kut za 2:1. Bio je to i rezultat prvoga poluvremena.

Domaćini su u prvih petnaest minuta imali prilike za izjednačenje, ali potnjanski golman Rukavina odlično je reagirao. U 69. minuti Potnjanci su se približili pobjedi. Josip Malkoč bježi lapovačkoj obrani i postiže pogodak za 3:1. U završnici utakmice Mladost je smanjila rezultat na 2:3, da bi u sudačkoj nadoknadi Lovro David asistirao je Igoru Bičaniću koji s ruba kaznenoga prostora pogađa iznad golmana.

Velebit je igrao u sastavu: Rukavina, Pek, M. Bičanić, Širajčić, Agatić, Pražak, Henc, Igor Bičanić, Malkoč, Volarević, Pop. (Još su igrali: Kovač, Divald, Jendrišek, Mato Gregačević)