0
766

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – VUKOVAR 1991. 1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Pomoćnici: Oliver Hrmić (Požega) i Valentino Mik (Pakrac). Strijelci: 1:0 Pongračić (12.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Valentić (46. Dogan), Kolak, Bošković, Grgačević, Ljuban Ivić, Pongračić (87. Kolak), Domagoj Ivić, Galičić, Ante Batinić (53. Burazin), Ljulj (87. Gudelj; 87. Galešić). Trener: Hrvoje Bušić.

VUKOVAR 1991.: Marijanović, Konjević, Dogan, Biljan, Džalto (81. Villani), Mrkonjić, Brajković (73. Stojanović), Tustonjić (89. Mlakić), Ljaljić, Lugo Paz (81. Plum), Gonzales Ruiz). Trener: Ante Bulut.

Uz susret Marsonije i Belišća i susret Đakovo Croatije i Vukovara pripada derbiju kola. Đakovčani na krilima pobjede iz Kutjeva vjerovali su u novu pobjedu i probitak na sam vrh tablice dok su Vukovarci tražili rehabilitaciju za domaći poraz od Našičana.

Majstorija Pongračića, Nevistić skinuo dva zicera

Gosti su prvi zaprijetili u četvrtoj minuti kada Lugo Paz ubacuje loptu u đakovački kazneni prostor, udarac Blaža Tustonjića završava pored gola. Ponovo su gosti opasni u 11. minuti kada brzonogi Gonzales Ruiz bježi Valentiću po desnoj strani, ubacuje loptu na drugu vratnicu, ali brani golman Nevistić. Nakon toga Đakovačni su došli u vodstvo. Mihael Pongračić oslobodio se svoga čuvara i s ruba kaznenoga prostora preciznim udarcem pogodio donji desni kut. Prava majstorija đakovačke „desetke“. Isti igrač samo tri minutu kasnije ponovo je u odličnoj prilici. Solo akcijom šutira iskosa s ruba kaznenoga prostora, ali lopta odlazi tik pored vratnice. U 21. minuti opet je u glavnoj ulozi Pongračić. Po lijevoj strani prošao je Ljulj, odigrao povratnu loptu do đakovačkoga napadača koji šutira s desetak metara, ali pored gola. Gosti su opasno zaprijetili u 31. minuti . Po lijevoj strani gosti su probili bok, povratna lopta do Patrika Džalte koji se nalazi na desetak metara od gola. Njegov udarac đakovački je golman Nevistić čudesno obranio. Samo tri minute kasnije ponovo prijete Vukovarci. Udarac s 12 metara Marka Mrkonjića opet brani odlični Nevistić. Đakovčani uzvraćaju u 39. minuti: Karlo Ljulj puca pored gola. U 43. gosti su imali najbolju priliku. Vukovarci su prošli po lijevom boku, ubačenu loptu na desetak metara dočekao je Lugo Paz, ali njegov udarac brani golman Nevistić.

Vukovarci bez završnice, Doganova prečka

U nastavku utakmice, ritam igre je splasnuo, Đakovčani su prepustili terensku inicijativu gostima čekajući priliku za kontranapad. Vukovarci nikako nisu uspjeli realizirati terensku inicijativu jer je đakovačka obrana na čelu s Boškovićem i Klemenom bila na visini zadatka. Đakovčani su u 76. minuti mogli riješiti pitanje pobjednika. U kontri je sam pobjegao Dominik Dogan, s ruba kaznenoga prostora snažno je šutirao, ali lopta je završila na prečki. Gosti su imali nekoliko slobodnih udaraca na tridesetak metara od gola, ali đakovačka obrana djelovala je kao najbolji „švicarski sat“. U posljednjoj minuti utakmice domaćini su mogli podebljati svoje vodstvo. Iskosa s lijeve strane na pet metara od gola ušao je Dino Burazin, ali njegov udarac završio je preko gola.

Ovo je jedna od povijesnih pobjeda Đakovo Croatije koja se nakon podosta sezona ponovo našla na prvom mjestu trećeligaške tablice. Očito da je trener Hrvoje Bušić pronašao najbolju momčad koja dosada uspješno odgovara zahtjevnom natjecanju. Odlična obrana na čelu s golmanom Nevistićem i sigurnim stoperima Boškovićem, Klemenom i Kolakom, bočnim igračem Galičićem, veznjacima Ljubanom i Domagojem Ivićem i kapetanom Tomasom Grgačevićem te pravim nogometnim fantazistom koji je i ovu utakmicu riješio Mihaelom Pongračićem i opasnim napadačem Dominikom Doganom i mladim igračima Ljuljom, Valentićem i Antom Batinićem zasluženo se nalazi na vodećem mjestu trećeligaške konkurencije. To đakovački nogomet nije dugo doživio i zato je osjećaj jako lijep.