Silvio Vočanec ključni čovjek u pobjedi Jedinstva, Šokadija završila s devet igrača!

0
1040

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

JEDINSTVO – ŠOKADIJA 3:1 (1:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) . Strijelci: 1:0 Silvio Vočanec (41.), 2:0 Sivlio Vočanec (50.), 2.1 Nikola Andrijević (65.), 3:1 Antonio Paradžik (76. – 11 m).

JEDINSTVO: Barić, Duvnjak (80. Dalibor Vočanec), Perković (77. Šimić), Šušak, Marjanović, Antonio Paradžik, Goran Matković, Bježančević (65. Lukić), Silvio Vočanec (85. Lončarević), Dalibor Paradžik (81. Igor Matković), Tribuljak.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (61. Jukić), Milinović (69. Petrić), Josip Damjanović, Pačarić, Mandarić, Josip Damjanović, Matić, Andrijević, Jakobović, Mašić (78. Stefan Andrijević).

Nogometaši Jedinstva napravili su veliko iznenađenje pobjedom nad Šokadijom iz Strizivojne. Doduše, mora se priznati da „bijelo-plavi“ ove sezone igraju po principu „toplo-hladno“, ali igrački kadar i reputacija ipak ih je svrstala u kategoriju favorita. U prvom poluvremenu domaćini su vješto čekali svoju priliku i dočekali je u 41. minuti kada se u gužvi u kaznenom prostoru najbolje snašao Silvio Vočanec koji je ugurao loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga dijela domaćini su povećali vodstvo: po drugi puta Silvio Vočanec vara gostujuću obranu i postiže drugi pogodak. Tada su gosti krenuli puno agresivnije prema protivničkom golu i to im je donijelo smanjenje rezultata. Za 1:2 strijelac je bio Nikola Andrijević. I tada dolazi do rješenja utakmice. Sudac Krešimir Marković dosuđuje kazneni udarac za domaćine, ali golman Šen brani Zvonimiru Perkoviću. Ta odluka unijela je nervozu u gostujuće redove tako da je Šokadija ostala bez dvojice igrača: u 69. minuti zbog udaranja igrača bez lopte isključen je Nikola Andrijević, a samo tri minute kasnije igru je zbog vrijeđanja suca napustio Filip Petrić.

Nakon toga, u 76. minuti domaćini su dobili i drugi jedanaesterac. Ovaj puta siguran realizator najstrože kazne bio je Antonio Paradžik.

Ovom pobjedom Forkuševčani su se priključili sredini tablice te su nakon pobjede u Preslatincima ostvarili drugu uzastopnu pobjedu. A Strizvojnci će morati napraviti temeljitu analizu i vidjeti kako dalje jer ne pamtimo da su početkom prvenstva bili tako nisko na tablici.