0
885

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

RADNIČKI – SLAVONIJA (B) 0:3 (0:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Markić (2.), 0:2 Markić (63.), 0:3 Tilli (75.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić (46. Kovač), Zorić, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator (83. Perić), Erceg (81. Kovač), Miletić (68. Vidović), Zlatko Horvat, Luka Drenjančević, Gusić.

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Klepo (83. Bala), Antunović (61. Antonio Jurić), Marko Zetović, Tilli (83. Tomislav Sito), Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Nikolić (83. Karlo Sito), Markić, Kolić, Bunarkić (76. Šimo Zetović).

Bio je to pravi derbi šestoga kola. Viškovčani na svome terenu nikome ne priznaju ulogu favorita dok Budrovčani puni samopouzdanja ne žele prepustiti vodeću poziciju na tablici.

Publika se još nije niti smjestila, a gosti su već poveli. Prodor po lijevoj strani završio je povratnom loptom prema Markiću koji mirno šalje loptu u domaću mrežu. Domaćinima je trebalo desetak minuta kako bi došli do daha i organizirali igru. U 11. minuti Viškovčani su prvi puta zaprijetili. Goran Lagator ubacio je loptu s desne strane do Zlatka Horvata koji glavom puca preko gola. U 19. minuti mladi Stipe Gusić zaprijetio je gostima, ali njegov udarac s 15 metara bio je preslab da bi iznenadio golmana Jurića. U 21. minuti Luka Drenjanečvić puca s ruba kaznenoga prostora, ali pored gola. Budrovčani su u tim trenucima bili u podređenom položaju i nikako nisu mogli odgovoriti na domaću agresiju. U 24. minuti nakon kornera Gusić puca glavom preko gola. Osam minuta kasnije i Toni Bašić okušao je svoj udarac, ali također lopta odlazi pored gola. Bud

rovčani prijeti u 34. minuti. Kladarić puca preko gola. Gosti su najbolju priliku imali u 41. minuti. Nikolić je na lijevoj strani pronašao Stipu Markića koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na desetak metara našao se Ivan Kladarić, ali njegov udarac završava iznad gola.

U nastavku utakmice Viškovčani su pokušavali doći do izjednačenja, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženoga pojedinca. Budovčani su dočekali svojih pet minuta kako bi potvrdili pobjedu. U 63. minuti najbolji igrač susreta Đuro Tilli prošao je trojicu protivničkih igrača, na petercu je pronašao Markia koji je imao lagan posao. Za 2:0. Posao gostima olakšao je domaći igrač Šimun Zorić koji u 69. minuti dobiva drugi žuti karton tako da domaćini ostaju s igračem manje. Definitivnu pobjedu gosti potvrđuju u 75. minuti kada je Nikolić asistirao za Đuru Tillija koji postiže treći pogodak i time zaključuje budrovačku pobjedu. I ostanak na prvom mjestu.