0
710

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

KUTJEVO – ĐAKOVO CROATIA 0:4 (0:0)

Kutjevo – Športsko rekreacijski centar Kutjevo. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Reljan (Osijek). Pomoćnici: Igor Marić (Osijek) i Filp Đerđ (Darda). Strijelci: 0:1 Grgačević (51 – 11 m), 0:2 Ljulj (60.), 0:3 Dogan (61.), 0:4 Duje Batinić (86.).

KUTJEVO: Jurgan, Stojanac, Kalanj, Budimir (80. Krizmanić), Karačić (80. Martinović), Banić, Ante Budimir (63. Samaržija), Smojvir, Bandalo (66. Franjić), Majetić, Nemec.

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Valentić (46. Dogan), Kolak, Bošković, Duje Batinić, Grgačević, Ljuban Ivić (89. Gudelj), Pongračić, Domagoj Ivić, Galičić (86. Galešić), Ljulj (89. Ante Batinić). Trener: Hrvoje Bušić.

Upravo ovo je trebalo nogometašima Đakovo Croatije da se vinu u sam vrh trećeligaške karavane. Uvjerljiva gostujuća pobjeda koja je potvrdila da Đakovčani imaju pobjednički karakter neophodan za velike stvari.

U prvom poluvremenu vidjeli smo tvrdu utakmicu bez većih prilika niti s jedne strane. Đakovčani su bili strpljivi i to im se vratilo u nastavku utakmice.  U 51. minuti sudac Reljan opravdano je dosudio kazneni udarac za goste jer je, nakon ubacivanja Ljulja, domaći branič rukom zaustavio loptu u svom kaznenom prostoru. Siguran realizator za 0:1 bio je kapetan Tomas Grgačević. Karlo Ljulj u 60. je minuti pokazao svoj talent i možemo reći da je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu crveno-plavih. Pratio je akciju, primio loptu iskosa i sam ušao u kazneni prostor. Mirno je plasirao loptu pored nemoćnoga golmana Jurgana. Samo minutu kasnije Đakovčani su potpuno potopili domaćine. U 46. minuti u igru je ušao Dominik Dogan koji se upisao u listu strijelaca. Pratio je akciju po boku, Pongračić je asistirao prema Doganu koji sam izlazi pred golmana i pogađa za 3:0. Kutjevčani se nisu opravili od „đakovačkoga tornada“ tako da je bilo pitanje hoće li njihov poraz biti i teži. I u 86. minuti Duje Batinić postiže četvrti pogodak za visoku pobjedu i plasman na drugo mjesto.

Đakovčani su ovom pobjedom pokazali karakter i činjenicu da se stvara jedna nova generacija koja bi mogla ispisati svjetliju nogometnu povijest u posljednjih dvadesetak godina. Obrana na čelu s golmanom Nevistićem i stoperom Tomislavom Boškovićem te Kolakom odradila je posao u Kutjevu bez greške. Dva Ivića postali su glavni motori momčadi, Dogan se pretvara u pravog golgetera, „starosjedioci“ Grgačević, Pongračić i Galičić uvijek na visini, a mlade snage (Ljulj, Duje Batinić, Valentić) odlično odrađuju ulogu „zaštićenih igrača).

Čista petica za kutjevsko izdanje. Možemo zaključiti da je đakovačka graševina ove nedjelje bila puno pitkija od kutjevačke.