0
785

VINOGRADAR I HOŠK ODIGRALI PRVU PRIPREMNU UTAKMICU

VINOGRADAR – HOŠK 4:1 (1:1)

Mandičevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 100. Strijelci: 1:0 Dani Smolka, 1:1 Danijel Rac, 2:1 Josip Fehir, 3:1 Josip Fehir, 4:1 Josip Novak.

VINOGRADAR: Kovačević, Josip Fehir, Ivan Fehir, Kukučka, Vavra, Zorbas, Hamzić, Dani Smolka, Bulut, Brajković Stablek, Antonio Kerovec. (Još su igrali: Penc, Penava, Groski, Žitnjak, Gregačević, Živković, Novak, Brajković, Getoš).

HOŠK: Grubešić, Kulić, Breški, Nerovčić, Franjić, Vomš, Perica Rac, Grgurić, Živković, Danijel Rac, Ivica Rac. (Još su igrali: Martinović, Novaković, Janjušić, Kusulja, Ilijov(. Trener: Stjepan Milković,

NK Vinogradar Mandićevac

NK HOŠK Gašinci

Nakon dvotjednih priprema dva županijska drugoligaša odmjerili su snage u Mandićevcu. Po toplom vremenu, u prvih 45 minuta vidjeli smo ravnopravno igru u kojoj nije bilo previše izglednih prilika za pogotke. Mandićevčani su igru zasnivali na dvojcu Antonio Kerovec – Brajković Stablek jer su gotovo sve akcije išle po desnoj strani terena. Gašinčani su se uzdali u Živkovića i Danijela Raca, napadače koji su bili najopasniji po mrežu domaćina.

Gosti su prvi ozbiljnije zaprijetili u 16. minuti kada je Živković šutirao sa 18 metara, ali ravno u golmana Kovačevića. Domaćini su uzvratili u 25. minuti kada Zorbas puca prema, ali bio je to lagan plijen za golmana Grubešića. „Vinogradari“ su došli u vodstvo u 33. minuti nakon pogreške gostujućih stopera koji su bili neodlučni. Loptu je uzeo Dani Smolka, sam krenuo prema golmanu, prešao i njega i lagano plasirao loptu u mrežu. I kada se činilo da je momčadi na odmor, na 18 metara domaći branič srušio je Grgurića i tako dao priliku Gašinčanima da zaprijete. Odlično je naciljao lijevi donji kut Danijel Rac i svojoj momčadi donio izjednačenje.

U nastavku utakmice „vinogradari“ su dominirali terenom što im je donijelo i pobjedu. Raspoloženi Josip Fehir dva je puta matirao Grubešića, a točku na „i“ četvrtim golom stavio je Novak.