531

Kvalifikacijska utakmica za popunu 1. ŽNL

SOKOL – POLET                2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 (25. Golubić), 2:0 (57. Žigmundić – 11m).

Kako je prva kvalifikacijska utakmica za popunu 1. ŽNL između Poleta iz Semeljaca i Sokola iz Rakitovice završila izjednačenim rezultatom (3:3), željno se očekivala uzvratna utakmica.

Prva velika prilika Sokola dogodila se u 24. minuti kada je Matej Durmiši probio bok, odigrao prizemnu loptu za Šmaguca koji je pogodio gredu. No, samo nekoliko sekundi kasnije i uz mnogo gužve u kaznenom prostoru, lopta je došla do Golubića koji snažno pogađa za veliko vodstvo domaćina. Tri minute kasnije, Sokol je ponovno imao veliku priliku, no gostujući je vratar spasio svoju momčad. Ovo je razbudilo Polet koji ima odličnu priliku u 33. minuti: Mario Vuksanović dobro je pucao glavom, no lopta ipak odlazi iznad grede na mrežu. Tako su nogometaši Sokola otišli na odmor s važnom prednošću.

U drugome se poluvremenu očekivalo kako će nogometaši iz Semeljaca krenuti na „sve ili ništa“ jer su im nedostajala dva pogotka. No, gosti su jako čvrsto stajali na terenu. Šmaguc je u 57. minuti odradio odličan posao: išao je 1 na 2, riješio se jednoga braniča, dok ga je drugi srušio čime je izborio kazneni udarac. Za ogromno vodstvo, s bijele je točke, pogodio kapetan Matej Žigmundić.

Treba istaknuti i kako je publika bila na visini zadatka te je oko terena bilo mnoštvo navijača koji su bodrili Sokole do vrlo važne pobjede i prolaska u finale kvalifikacija.

Izvor: Sportalo.hr