0
726

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – ORIOLIK 3:0 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 300. Sudac: Mate Jakelić (Stari Mikanovci). Pomoćnici: Filip Damjanović (Đeletovci) i Nikola Pantić (Vukovar). Strijelci: 1:0 Pongračić (5.), 2:0 Pongračić (43.), 3:0 Grgačević (52.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Bošković, Prnjak, Grgačević, Burazin (86. Češnik), Pongračić, Domagoj Ivić, Klemen (75. Hulak), Galičić, Barukčić (69. Batinić), Stipanović). Trener: Hrvoje Bušić.

ORIOLIK: Herceg, Jurević, Marušić, Đerek, Kokotović (68. Šimun Lucić), Bilić, Jurić, Bošnjaković, Kristijan Lucić, Stahović (87. Kuterovac), Galović (78. Siroglavić). Trener: Milan Tomljenović.

Na samom otvaranju utakmice gosti su dva puta opasno zaprijetili đakovačkoj momčadi, ali golman Nevistić spasio je svoju momčad od najgorega. Đakovčani su ubrzo odgovorili i već u petoj minuti došli do vodstva.

Strijelac je bio Mihael Pongračić. I ponovo su gosti imali više od igre, veći posjed lopte, ali nikako nisu dolazili do prilike za gol. Po lijevo je strani prošao Dino Burazin, na drugoj vratnici pronašao samoga Pongračića kojemu nije bilo teško zatresti Hercegovu mrežu.  Gosti su ponovo zaprijetili u 12. minuti kada je Đerek sam izašao pred Nevistića, ali đakovački golman još je pokazao izuzetnu kvalitetu u igri „jedan na jedan“. I kada se činilo da će momčadi na odmor s minimalnim domaćim vodstvom, u 43. minuti sjajni Pongračić po drugi puta je zatresao mrežu golmana Hercega. Doduše, u tome su mu umnogome pomogli oriovački igrači koji su se poigravali s loptom na dvadesetak metara od svoga gola te mu jednostavno predali. I uslijedila je mirna realizacija za 2:0.

Početkom drugoga poluvremena domaća je momčad riješila pitanje pobjednika. Najprije je u 50. minuti „probuđeni“ Barukćić ubacio loptu prema Dinu Burzinu koji nije stigao loptu ubaciti u praznu mrežu. Dvije minute kasnije ponovo je odlični Barukčić bio u glavnoj ulozi: probio je desni bok, ubacio loptu do Tomasa Grgačevića. Golman Herceg istrčao je prema đakovačkom napadaču, a ovaj je u pravom trenutku lob udarcem pogodio gornji dio. U 58. minuti Oriolik je mogao do počasnoga pogotka jer se Jurić našao sam oči u oči s Nevistićem, ali đakovački golman ponovo je bio uspješniji. Nakon toga, igra Oriovca je splasnula, Đakovčani su preuzeli inicijativu, igrali su bolje tako da je u samoj završnici trener Hrvoje Bušić iskoristio mogućnost i dao priliku mladim igračima: Mislavu Češniku i Anti Batiniću.

Osim pohvale strijelcima, odličnu utakmicu odigrala je i domaća obrana na čelu s Tomislavom Boškovićem i golmanom Nevistićem.

S ova tri boda đakovački nogometaši imaju 28 bodova i trenutno se nalaze na četvrtom mjestu. Doduše, sutra se igraju još tri utakmice tako da postoji mogućnost da Đakovčani padnu za jedno ili dva mjesta, ali sve u svemu, lijep je pogled na tablicu, barem s đakovačke strane.  u sljedećem kolu očekuje ih gostovanje u Požegi.