0
753

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

NAŠK – ZRINSKI (J) 1:0 (1:0)

Našice – Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Kurbaša (Bizovac). Pomoćnici: Luka Vidak (Osijek) i Luka Kurtović (Osijek). Strijelac: 1:0 Firmino (5.).

NAŠK: Dubrović, Libong, Tomić, Mađeš, Firmino (90. Milković), Edi Vinogradac, Erik Vinogradac, Gašparić (87. Kasapović), Vučemilović, Hećimović, Rukavina. Trener: Karlo Kanis.

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević (46. Begović), Kegelj, Bagarić (54. Jovanović), Lukačević, Dos Santos, Kukučka (46. Lekić-Ninić), Moises, Majdiš, Čajo, Žutić. Trener: Josip Milardović.

Našičani puni optimizma i samouvjerenosti, nakon pobjede nad Đakovo Croatijom, srušili su još jednoga protivnika koji je na tablici, barem do ovoga kola, bio ispred njih. Golom Firmina srušili su Jurjevčane koji su nakon dva kola osvojili samo jedan bod što svakako ne zadovoljava apetite Zrinskoga.

Utakmica je protekla u dosta rastrganoj i neorganiziranoj igri u kojoj je jedan trenutak neopreznosti jurjevske obrane donio sva tri boda našičkim nogometašima. Na dubinsku loptu ubačenu u jurjevski kazneni prostor nitko od obrane nije reagirao, lopta se odbila do Firmina kojemu nije bilo teško zatresti Pintarićevu mrežu. I to je bilo sve što su Našičani napravili u prvih 45 minuta. Jurjevčani su krenuli prema domaćem golu i veću 8. minuti prvi puta zaprijetili. Slobodan udarac iskosa s lijeve strane izveo je Moises, lopta je došla na desetak metara od gola, Dos Santos glavom puca, ali pored vratnice. U 18. minuti ponovo je opasno zaprijetio Moisese. Iz skraćenoga kornera s lijeve strane direktno je pucao u bliži kut našičkoga gola, ali je golman Dubrović bio na mjestu i loptu izbio u korner. Najbolju priliku na utakmici imali su Jurjevčani u 31. minuti kada je sudac Kurbaša dosudio kazneni udarac. Dos Santosa je na desetak metara od gola srušio domaći branič, a odgovornost je preuzeo sam napadač na kojim je napravljen prekršaj. Dos Santos je u svom stilu izveo kazneni udarac, ali lopta je završila pored gola. Domaćini su još jednom uputili loptu prema jurjevskom golu. Igrala se 33. minuta kada je ubačenu loptu s lijeve strane, kaznenom prostoru dočekao Edi Vinogradac i glavom pucao , ali Pintarić je bio na mjestu. Samo minut kasnije dupli pas Dos Santosa i Moisesa doveo je u priliku ovoga posljednjega, ali umjesto da šutira na gol, pokušao je ubaciti loptu u sredinu kaznenoga prostora, ali to su domaći uspješno otklonili.

Početkom drugoga poluvremena Jurjevčani su imali priliku za poravnanje. U 54. minuti trener Zrinskoga Josip Milardović uveo je dva svježa igrača: umjesto Bagarića ušao je Luka Jovanović, a Janika Kukučku zamijenio je Marko Lekić-Ninić koji se odmah našao u prilici za gol. Iskosa s lijeve strane primio je loptu upućenu od Dos Santosa, uputio je udarac, ali lopta je prošla na drugu vratnicu i završila u autu. Jurjevčani su mogli do izjednačenja u 61. minuti kada je Moises probio lijevi bok, ubacio loptu na desetak metara, os Santos puca preko gola. Sporni trenutak dogodio se u 64. minuti kada je golman domaćih Dubrović pogrješno ispucao loptu, ona je najprije došla do Dos Santosa, a zatim i do Moisesa kojega golman ruši unutar kaznenoga prostora. Međutim sudac Kurbaša nije se oglasio. Nakon toga, igra Zrinskoga se potpuno raspala. Iako su pokušavali doći do pogotka, stihijski su ubacivali dubinske lopte najčešće prema Dos Santosu, ali našička obrana s lakoćom je rješavala takve situacije.

Na kraju, u ne baš kvalitetnoj igri i jedne i druge momčadi, bodovi ostaju u Našicama koje su upisale maksimalnih šest bodova u prva dva kola. Zrinski, osim što je ostao bez bodova, u dva je kola pokazao dosta slabu i blijedu igru. A novi izazov dolazi već u subotu kada na Baru dolazi vodeća momčad Marsonije.