0
511

ZRINSKI  „GENERALU“ ODRADIO PROTIV VUKOVARACA

ZRINSKI (J) – VUKOVAR 1991.  1:1 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Kurtović (Osijek). Strijelci: 1:0 Lekić (21.), 1:1 Tadić (48. – 11 m)-

ZRINSKI (J): Pintarić, Lukačević, Mihaljević, Begović, Šinko, Bagarić, Kegelj, Lekić, Kukučka, Moises, Matković. (Još su igrali: Bubalo, Matheus, Zammit, Gukušić). Trener: Josip Milardović.

VUKOVAR 1991.: Marijanović, Konjević, Dogan, Sušac, Luis Villani, Laime, Knežević, Mlakić,  Šlafhauzer, Tadić, Gonzales Ruiz. (Još su igrali: Škarica, Biljan, Kvesić, Uhlarik, Ljajić, Lugo Paz, Džalto). Trener: Željko Mažer.

Nogometaši Zrinskoga za protivnika u „generalki“ izabrali su nogometaše Vukovara 1991. koji ovoga proljeća najavljuje puno bolje igre nego jesenas kada su zauzeli posljednje mjesto sa samo četiri boda. Vukovarci su, dolaskom nove uprave, znatno osnažili svoje redove što su uostalom pokazali i u Jurjevcu.

Domaćini su već u drugoj inuti zaprijetili kada je Šino probio desni bok i uputio loptu prema vukovarskom golu. Lopta je otišla na drugu vratnicu, a golman Marijanović krajnjim je naporom loptu izbacio u polje. Do 22. minute igralo se između kaznenih prostora, a tada su Jurjevčani došli u vodstvo. Kegelj je dubinskom loptom na tridesetak metara pronašao Lekića koji majstorski prima loptu između dva vukovarska stopera i preciznim lob udarcem prebacuje golmana Marijanovića. Gosti su prvi puta zaprijetili u 26. minuti kada je  Villani sam izašao pred Pintarića, ali domaći vratar još je jednom potvrdio da je majstor za situacije „jedan na jedan“.  U 35. minuti Zrinski je ostao bez Krešimira Šinka koji je, zbog neopreznoga starta protivničkoga igrača, napustio igru jer mu je stradao skočni zglob. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena ponovo je gostujući napadač Villani izašao pred golmana Pintarića, ali domaći vratar opet je bio uspješniji.

Nakon samo tri minute igre u nastavku, gosti su došli do izjednačenja. Loptu je upućena na lijevu stranu, stoper Mihaljević zakasnio je s reakcijom, lopta je došla do Luga Paza koji je krenuo u dribling. Domaći igrač loptu je zaustavio rukom, a sudac Kurtović opravdano dosudio kazneni udarac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Mario Tadić. Nakon toga, još desetak minuta, gosti su imali terensku inicijativu,, ali kada je domaći trener Milardović u igru uveo trojku Majdiš – Žutić – Dos Santos, Zrinski je krenuo puno opasnije prema golu Marijanovića. U 69 minuti Dos Santos pobjegao je po desnoj strani, ubacio loptu u peterac gdje se našao Janik Kukučka, Međutim, najbolji jurjevski strijelac s pet metara prepucao je cijeli gol. Samo četiri minute kasnije Žutić je u solo akciji došao na 18 metara, ali njegov udaraca završava preko gola. Minutu kasnije Tin Kvesić mogao je donijeti radost Vukovarcima, ali Pintarić je još jednom riješio situaciju „jedan na jedan“. U 80. minuti Vukovarci su prekršajem zaustavili ozbiljan domaći napad. Loptu je na 18 metara namjestio Moises, gađao je donji lijevi kut, ali golman Marijanović bio je na mjestu. U 86. minuti ponovo je Moises u akciji. Sam je prošao do ruba kaznenoga prostora, pucao je, ali ravno u golmana. U posljednjih pet minuta obje momčadi zadovoljile su se podjelom bodova što je prema prikazanoj igri i najrealniji rezultat.

Podsjetimo, sljedeće subote kreće trećeligaška karavana, a nogometaši Zrinskoga na svojem će terenu ugostiti Vihor iz Jelisavca.