Gradonačelnik Mandarić darivao selačke pionire, Vardići matirali Gorjance!

0
720

DVOSTRUKI SPORTSKI PROGRAM U ĐAKOVAČKIM SELCIMA

Omladinac iz Đakovačkih Selaca pripada kategoriji nižerazrednih klubova koji veliku pozornost posvećuju radu s mladima što su potvrdili i odličnim rezultatima u kategorijama pionira i mlađih pionira s kojima radi trener Božidar Farkaš. Osim toga, osim seniorskoga pogona, aktivni su i veterani kluba koji se sastaju svake srijede i pomažu radu kluba. Protekle godine pioniri su osvojili prva mjesta na turnirima u Ivankovu i Vukovaru što je za jedno malo selo veliki uspjeh u odnosu na protivnike iz daleko većih slavonskih mjesta i gradova. Osim toga, u prvenstvu Druge županijske nogometne lige mlađi pioniri u jesenskom dijelu osvojili su drugo mjesto s 21 bodom, tri manje od vodećega Zrinskoga dok su stariji pioniri peti s 12 bodova.

Nove trenerke poklon su Grada Đakova i gradonačelnik Marina Mandarića

Povodom odličnih rezultata gradonačelnik grada Đakova Marin Mandarić poklonio je komplet od 30 trenerki pionirima i kadetima Nogometnog kluba Omladinac. Trenerke je u ime kluba primio Stjepan Ljubej, dugogodišnji nogometni radnik.

S obzirom da su seniori u nedjelju, 16. veljače, odigrali prvu pripremnu utakmicu protiv Budućnosti iz Gorjana, tom prilikom okupili su se i članovi mlađih selekcija kojima su podijeljene nove klupske trenerke što je uhvatio i naš fotoaparat.

Vardići matirali Gorjance!

OMLADINAC (ĐS) – BUDUĆNOST 2:1(1:0)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 50. Sudac: Dramac (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Stjepan Vardić (21.), 1:1 Željko Grgić (65.), 2:1 Borna Vardić (82.).

OMLADINAC (ĐS): Mario Kričančić, Majstorović, Bliznac, Marin Vardić, Ivić, Genda, Stjepan Vardić, Škalec, Aščić, Borna Vardić, Jakab. (Još su igrali: Robert Kričančić, Nađ). Trener: Marin Vardić.

BUDUĆNOST: Čengić, Brodar, Majdanić, Stojaković, Anto Grgićm Jakov Paradžik, Željko Grgić, Kelava, Ručević, Salamon, Smolka. (Još su  igrali: Palcer, Perić, Mikulandra, Pavić). Trener: Željko Mitrović.

Nogometaši Omladinca iz Đakovačkih Selaca odigrali su prvu pripremnu utakmicu protiv gorjanske Budućnosti. To su dvije momčadi koje će ovoga proljeća voditi veliku borbu za opstanak (zajedno sa Slogom iz Koritne).

U prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu igru u kojoj su domaćini vodili 1:0. Nakon početnoga ispitivanja snaga, u 21. minuti Stjepan Vardić primio je loptu na 25 metara, poveo je do ruba kaznenoga prostora i zatim snažno šutirao. Lopta se zabila u same rašlje Čengićeva gola. Prava majstorija selačkoga napadača za domaće vodstvo. Nakon toga, i Gorjanci su krenuli ambicioznije prema protivničkom golu. Igrala se 27. minuta kada je po lijevoj strani solo akcijom domaćoj obrani pobjegao Dani Smolka. Iskosa s 12 metara šutirao je, ali golman Kričančić bio je na mjestu. Najbolju priliku gosti su imali u 31. minuti kada je s desne strane odlično ubacio Brodar, a s desetak metara Ručević puca glavom, međutim, golman Kričančić odlično je reagirao i spasio gotovo siguran gol. Do kraja prvoga poluvremena igra s preselila na sredinu terena tako da više nije bilo izglednijih prilika za gol.

I u nastavku utakmice momčadi su bile ravnopravne, a Gorjanci su u 65. minuti izjednačili rezultat na 1:1. U kazneni prostor ušao je Željko Grgić i pogodio suprotni kut domaće mreže. U samoj završnici, točnije u 82. minuti Selčani su postigli pobjednički gol. Genda je pobjegao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, a na pravom se mjestu našao Marin Vardić koji zakucava loptu u praznu mrežu.