0
596

ĐAKOVČANI NA STADIONU CROATIA UGOSTILI BORINCE

ĐAKOVO CROATIA – BORINCI 3:1 (0:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Dorić i Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Petrovečki (64.), 1:1 Domagoj Ivić (75.) 2:1 Grgačević (78.), 3:1 Grgačević (81.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Galičić, Bošković, Klemen, Domagoj Ivić, Gudelj, Grgačević, Valentić, Lulić, Pongračić, Burazin. (Još su igrali: Jukić, Stipanović, Ljuban Ivić, Hulak, Čuić, Batinić, Milić, Ilakovac. Trener: Hrvoje Bušić.

BORINCI: Aleksić, Brlečić, Dumbovečak, Mendes, Ileković, Babić, Bručić, Jonathan, Šest, Križanović, Kraljević. (Još su igrali: Da. Priščan, Petrovečki, Markić). Trener: Milan Janković.

Đakovački nogometaši ugostili su na Sjeveru momčad Borinaca koju je na početku jesenskoga prvenstva vodio sadašnji trener Đakovo Croatije Hrvoje Bušić.

Gosti su se predstavili u odličnom svjetlu, posebice u prvom poluvremenu. Iako su Đakovčani imali terensku premoć i veći posjed lopte, teško su pronalazili put do gostujuće mreže. Domaće akcije manje-više završavale su na rubu kaznenoga prostora. Prvo poluvrijeme završili je bez golova.

U nastavku utakmice gosti su se prvi radovali. U 64. minuti Petrovečki je pogodio đakovačku mrežu i tako nagovijestio veliko iznenađenje. Gostujući napadač iskoristio je pogrješku domaće obrane, presjekao loptu i uputio udarac kojega golman Jukić brani. Lopta se odbila na lijevu gdje se našao Petrovečki koji je loptu u bacio u praznu mrežu.

Đakovčanima je bilo potrebno samo šest minuta za preokret. U 75. minuti Domagoj Ivić izjednačio je rezultat na 1:1. Ubačena lopta u kazneni prostor, prihvatio je odbijanac i s lijeve strane gurnuo pored vratara. Na sličan način i Tomas Grgačević postigao je dva pogotka za konačnih 3:1. Za vodstvo 2:1 đakovački napadač postigao je u 78. a samo tri minute kasnije po drugi puta je matirao borinačkoga golmana.

U  subotu će đakovački trećeligaš odigrati generalku protiv Kutjeva. Utakmica će se igrati na stadionu Croatia u 14:30 sati. Za dva tjedna kreće prvenstvo, a nogometaši Đakovo Croatije gostovat će i Našicama.