Đakovačke rukometašice porazom zaključile sezonu za zaborav!

ĐAKOVO – KOKA II 20:29 (6:15)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Sutkinje: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

ĐAKOVO: Lana Kružić, Lara Lacić 2, Klara Humbal 4, Lucia Holbik, Lara Posavčević, Anđela Prekačin 6, Ivana Pejić 7, Lucija Pešut 1, Petra Pešut. Trenerica: Danijela Varnica.

KOKA II: Tea Likar-Sabolčki 3, Lucija Mijatović 1, Kiara Sabadi, Dora Car 9, Isabela Hokman 1, Nika Vrček, Marta Đaković 4, Lana Bartolić 3, Leda Košćak, Anja Bucina, Kaia-Rea Šinjori, Jana Jambriško 2, Laura Vukešin 6. Trener: Radojica Matijašević.

Đakovačke rukometašice jesensku su polusezonu završile porazom i tako će Novu godinu dočekati na posljednjem mjestu sa samo dva boda.

U utakmici protiv druge ekipe prvoligašica iz Varaždina teško je bilo očekivati nešto više tim više šti su Đakovčanke utakmicu odigrale bez bolesne Jelene Barišić. Samo u prvih desetak minuta utakmica je bila ravnopravna, a tada su gošće napravile seriju 4:0  pobjegle na 6:2. Fizički snažnije, s dužom klupom Varaždinke su do odmora napravile velikih devet golova prednosti.

U nastavku utakmice bilo je to samo odrađivanje posla jer domaće igračice nisu imale snage za kakav-takav rezultatski priključak. Jedina utjeha za đakovačke rukometašice može biti činjenica da su u drugom poluvremenu odigrane ravnopravno, odnosno da je rezultat bio 14:14.

U domaćim redovima najbolja igračica bila je Anđela Prekačin, strijelac sedam pogodaka, Ivana Pejić dodala je šest (od čega pet iz sedmeraca). Klara Humbal upisala se četiri puta u listu strijelaca.

Kod gošći najbolja Dora Car s devet golova, Laura Vukešin šest se puta upisala u listu strijelaca.