ĐAKOVO – BROD 23:33 (15:17)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Sutkinje: Ivona Abramović i Ivana Farkaš (Osijek).

ĐAKOVO: Lana Kružić, Jelena Barišić, Lara Lacić 2, Ana Duvnjak, Klara Humbal 6, Sara Šunda 2, Ena Bogdanović 1, Lara Posavčević, Anđela Prekačin 1, Ivana Pejić, Maja Matasović 11. Trenerica: Danijela Varnica.

BROD: Josipa Poličić, Ema Groznica, Ana Rubil, Rea Kruljac 4, Antonela Kvolik 7, Andrea Daidžić 4, Ena Vargić, Ana Vrdoljak 5, Gabriela Bajan, Erika Šteanović, Anamarija Safundžić, Mateja Roso 5, Lucija Čondić 4, Ina Sudar 1, Klara Ivanišić 1, Kristina Dragičević 1. Trener: Darko Celner.

Brođanke su s kamatama vratile đakovačkim kolegicama za poraz u kup utakmicu koja je igrana  srijedu. Na otvaranju utakmice Brođanke su ostvarile vodstvo 7:3 i njega su čuvale do kraja prvoga poluvremena. Đakovčanke su u 16. minuti ostale bez dvije isključene igračice (Prekačin i Matasović) tako da su gošće svoju prednost povećale na plus 6 (12:6). U završnici prvoga dijela Đakovčanke na krilima povratnice Maje Matasović uspijevaju sustići protivničku razliku i na odmor odlaze s zaostatkom od minus 2 (15:17).

Gošće su u nastavku serijom 3:0 otišle na 20:15, a to Đakovčanke više nisu mogle pratiti. Iz minute u minutu razlika je rasla na brodsku stranu, đakovačke su se rukometašice predale i doživjele visok poraz. Đakovačka igra zasnivala na se vanjskim udarcima Maje Matasović koja se vratila rukometu i u nastavku prvenstva predstavljat će veliko pojačanje. Na kraju je Matasovićeva upisala 11 pogodaka. Njoj je odlično asistirala Klara Humbal sa šest golova. Međutim, i gošće su imale raspoložene pojedinke. Antonela Kvolik postigle je sedam, a po pet puta su se u listu strijelaca upisale Andrea Vrdoljak i Mateja Roso.

Ovim porazom Đakovčanke i dalje ostaju na samo dva osvojena boda.