0
636

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

ĐAKOVO CROATIA – VUKOVAR 1991. 5:0 (2:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Brkić (Požega). Pomoćnici: Oliver Hrmić (Požega) i Ivan Kamenjaš (Slavonski Brod). Strijelci: 1:0 Burazin (15.), 2:0 Burazin (21.), 3:0 Barukčić (58.), 4:0 Pongračić (60.), 5.0 Stipanović (70.).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Grgačević, Ivić (80. Bionda), Kolak, Pongračić, Burazin (65. Hulak), Klemen (74. Tomić), Župan, Galičić, Barukčić, Stipanović. Trener: Hrvoje Bušić.

VUKOVAR 1991.: Mečić, Sušac, Mendeš (64. Bartolović), Rajić, Knežević, Piarobon, Uhlarik, Tomas, Jakšić (73. Horvatin), Stojanović, Dogan (80. Konjević). Trener: Željko Mažar.

Nogometaši Đakovo Croatije odigrali su najuvjerljiviju utakmicu na svom terenu i upisali najvišu pobjedu. Doduše, protivnik je bio posljednji Vukovar 1991., ali to nikako ne umanjuje odlično izdanje đakovačke momčadi.

Nakon početnih desetak minuta ispitivanja snaga, domaćini su preuzeli terensku inicijativu koja im je donijela i rano vodstvo. Igrala se 15. minuta kada se Dino Burazin našao s loptom iskosa s lijeve strane, na rubu kaznenoga prostora. Iznenada je đakovački napadač potegnuo, a lopta se zabila u prvi gornji kut iznenađenoga golmana Mečića. Lijep pogodak i povratak đakovačkoga napadača koji je dosta dugo „postio“. Samo šest minuta kasnije vidjeli smo i najljepšu akciju na utakmici. Raspoloženi Dino Galičić osvojio je loptu na sredini terena, krenuo po desnoj strani, došao gotovo do korner linije i precizno ubacio na vukovarski peterac. Na pravom se mjestu ponovo našao Dino Burazin koji je samo podmetnuo nogu i ubacio loptu u praznu mrežu. Za 2:0.

Gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili u 30. minuti kada je ubačena lopta s lijeve strane došla do Marina Kneževića, ali njegov udarac odlično je obranio golman Nevistić. U 41. minuti gosti su mali stopostotnu priliku, ali na njihovu žalost nisu uspjeli zatresti đakovačku mrežu. Nakon ubačene lopte iz kornera, đakovačka obrana izbila ju je na rub kaznenoga prostora gdje se našao Luka Rajić. Njegov udarac prošao je kroz šumu nogu, ali golman Nevistić odbio je loptu koja je došla na lijevu stranu do Josipa Pavla Stojanovića čini udarac završava na prečki.

U nastavku utakmice igra Vukovara se raspala, a Đakovčani su imali punu dominaciju. U 58. minuti pao je i treći pogodak. Na rubu kaznenoga prostora loptu Mihael Pongračić produžio je loptu do Matea Barukčića kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije Đakovčani su se ponovo radovali. Kapetan Grgačević povukao je polukontru, u pravo vrijeme je na rubu kaznenoga prostora pronašao Mihaela Pongračića. Đakovačka „desetka“ iz prve je pogodila donji lijevi kut Mečičeve mreže. U 70 minuti u listu strijelaca upisao se Dino Stipanović. Opet je asistent bio Tomas Grgačević, a đakovački veznjak iskosa s lijeve strane po peti puta pogađa vukovarsku mrežu. Do kraja utakmice, Đakovčani su mogli postići još koji pogodak, ali prilike Grgačevića,  Ivića i Pongračića  ostale se neiskorištene.

Ovom pobjedom đakovački su nogometaši ukupno osvojili 22 boda. U sljedećem 14. kolu očekuje ih gostovanje u Čepinu.