ĐAKOVO – BROD 25:24 (12:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50. Suci: Toni Pavlić i Dean Plazanić (Osijek).

ĐAKOVO: Josipa Sudić, Jelena Barišić 9, Lara Lacić, Ana Duvnjak, Klara Humbal 4, Sara Šunda, Petra Sivak, Anđela Prekačin 4, Ivana Pejić 1, Lara Posavčević, Lana Kružić, Ena Bogdanović 5. Trenerica: Danijela Varnica.

BROD: Gabriela Bajan, Tamara Vukšan 1, Rea Kruljac 2, Antonela Kvolik 5, Andrea Daidžić 4, Ana Vrdoljak 2, Ena Vargić, Erika Štefanović 2, Josipa Poličić, Helena Kovačević, Ana Rubil 2, Lucija Čondić 5, Ina Sudar, Klara Ivanišić 1, Kristina Dragičević. Trener: Darko Celcner.

Đakovčanke i Brođanke u samo tri dana dva će puta odmjeriti snage: u srijedu, 6. studenoga, odigrale su utakmicu prvoga kola Kupa u kojemu su domaće igračice bile bolje, a u subotu će ponoviti utakmicu, ali ovaj puta u sedmom prvenstvenom kolu.

Brođanke su na otvaranju utakmice ostvarile seriju 5:0 i činilo se da će s lakoćom doći do pobjede. Međutim, tada su se probudile đakovačke rukometašice koje su strpljivo gradile svoju igru i malo-pomalo smanjivale početno gostujuće vodstvo. Đakovčanke su se u nekoliko navrata približile na samo jedan gol zaostatka (7:8; 8:9), ali su Brođanke uspjele sačuvati prednost i na odmor otići s plus 2 (14:12).

U nastavku, golovima Jelen Barišić i Lara Lacić domaće igračice prelaze u vodstvo (16:14) i do posljednjih pet minuta na terenu postoji samo domaća ekipa. Igračice trenerice Danijele Varnice povećavale su svoju prednost koja je u 47. minuti iznosila plus 6 (23:17). U završnici utakmice Brođanke su se opasno ugrozile domaću pobjedu tako da su došle do 22:23 zatim 23:24. Ipak, Anđela Prekačin u 59. minuti postiže pogodak za 25:23, a gošće pogotkom Lucije Čondić dolaze do konačnih 25:24.

Ova pobjeda puno  znači đakovačkim rukometašicama, ne samo zbog plasmana u drugo kolo kupa, već i zbog psihološke stabilnosti jer dolaze utakmice u kojima će se odlučivati o plasmanu u donjem dijelu tablice.

Najbolja đakovačka igračica bila je Jelena Barišić s devet postignutih golova, odlično su joj asistirale Ena Bogdanović s pet i Anđela Prekačin i Klara Humbal sa četiri pogotka. Kod Brođanki najbolje Lucija Čondić i Antonela Kvolik s pet pogodaka.