0
534

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

VUKOVAR 1991. – ZRINSKI (J) 1:1 (0:1)

Vukovar – Stadion Borovo naselje. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Brkić (Požega). Pomoćnici: Oliver Hrmić (Požega) i Ivan Kamenjaš (Vinkovci). Strijelci: 0:1 Dos Santos (45.), 1:1 Tomas (63.).

VUKOvAR 1991.: Mečić, Mendeš, Rajić, Pierobon, Uhlarik, Tomas (90. Golemanović), Jakšić, Horvatin, Stojanović, Dogan, Lamza (19. Škarica).

ZRINSKI (J): Stipanović, Mihalejvić (78. Begović), Matković (55. Žutić), Kegelj, Lukačević, Dos Santos, Kukučka, Moises, Majdiš, Šinko, Jovanović (64. Kerovec). Trener: Robert Grnja.

Obje momčadi utakmicu su doživjele kao jako važnu, ali iz različitih perspektiva. Vukovarci su se nadali da će pobjedom uhvatiti priključak u borbi za opstanak jer su trenutno posljednji s jednim bodom dok su Jurjevčani očekivali tri boda koja bi ih i dalje držale u samom priključku s vrhom tablice. Podjela bodova, čini se, nije najbolje sjela niti jednima niti drugima.

Utakmica je protekla u poprilično rastrganoj igri čemu je u dobroj mjeri pridonio i loš i grbav teren po kojemu je doista bilo teško igrati. U prvom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika za gol. Jedinu stopostotnu priliku propustio je Janik Kukučka čiji je udarac završio pored vratnice. I kada se činilo da će momčadi na odmor bez golova, u gotovo posljednjoj sekundi jurjevska akcija završila je golom. Lopta je došla do Kukučke koji na drugoj strani pronalazi Dos Santosa. Jurjevski napadač volej udarcem pogađa Mečićevu mrežu.

Niti nastavak utakmice nije donio promjenu ritma ili zanimljiviju igru. Domaćini su krenuli nešto otvorenije prema jurjevskom golu i to im je donijelo izjednačujući pogodak. U 63. minuti Stipanovićevu mrežu zatresao je Antonio Tomas. Do kraja susreta gosti su imali jednu izglednu priliku, ali Dos Santosa koji je sam krenuo prema golu, sustigao je domaći stoper i uspio mu oduzeti loptu.

Na kraju, podjela bodova nikoga nije oduševila kao niti prikazana igra.

Zrinski je s osvojenim bodom došao na šesto mjesto i trenutno ima 19 bodova, a u sljedećem 12. kolu na svom terenu očekuju momčad Belišća.